Facebookta Paylaş Tweetle

Teen Wolf Konusu - Tanıtım (Dizi 2011)

Tarih
06 Ara 2015
Yazar

Teen Wolf Konusu - Tanıtım (Dizi 2011)

Teen Wolf, MTV kanalında yayınlanan ve beğenilerek izlenen, fantastik, korku, aksiyon ve romantizmi içerisinde barındıran Amerikan yapımı bir gençlik dizisidir.

Jeph Loeb ve Matthew Weisman tarafından oluşturulan 1985 yapımı, aynı isimli filmden esinlenerek TV'ye uyarlanmıştır. Amerikalı yazar ve yapımcı Jeph Loeb'in Smallville, Lost, Heroes gibi başarılı TV dizilerinde de imzası vardır. Ayrıca Matthew Weisman ile birlikte 1985 yapımı, Arnold Schwarzenegger'in başrolünde oynadığı Commando filminin de yaratıcılarıdır.

TV uyarlaması ise CBS kanalının 11 sezondur devam eden Criminal Minds dizisinin yaratıcısı Jeff Davis tarafından yapılmıştır.

Başrollerinde rol alan oyuncular Tyler Posey (Doc), Crystal Reed (Crush), Dylan O'Brien (New Girl), Tyler Hoechlin (7th Heaven), Holland Roden, Colton Haynes (Arrow), Shelley Hennig (Days of Our Lives), Arden Cho ve Dylan Sprayberry şeklinde sıralanmaktadır.

Üretimi Adelstein Productions, DiGa Vision, First Cause, Inc., Lost Marbles Television, MGM Television ve Siesta Productions şirketleri tarafından yapılmaktadır. Jeff Davis'in sorumlu yapımcı olduğu dizide Marty Adelstein, René Echevarria, Tony DiSanto, Liz Gateley ve Russell Mulcahy yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Çekimleri Atlanta, Georgia ve Los Angeles, California bölgesinde yapılan dizinin bölümleri ortalama 40-43 dakika sürmektedir.

5 Haziran 2011 tarihinde çıkış yapan diziye, ilk iki sezon 12 bölüm, üçüncü sezon 24, dördüncü sezon 12 ve beşinci sezonu 20 bölüm olmak üzere toplam 80 bölüm sipariş verilmiştir. 29 Haziran'da 5. sezon prömiyerini yaparak, yayınlanan 10 bölümün ardından ara sezona girmiş 5 Ocak 2016 tarihinde bölümleri kaldığı yerden yayınlanmaya devam edecektir.

Yayınlanan ilk bölümün prömiyeri ortalama 2,17 milyon izleyicisi ekran başına toplamıştır. Sabit bir izleyici kitlesine sahip olan dizi en kötü sezon prömiyerini 1,53 milyon izleyici ortalaması ile 5. sezonda yaşamıştır. 

Dizi Beacon Hills kasabasında yaşayan lise öğrencisi Scott McCall'ın (Tyler Posey) ormanda dolaşırken bir kurt adam tarafından ısırılması sonucu yaşadığı olayları konu etmektedir. Yaşanan bu olaydan sonra hayatı büyük ölçüde değişen Scott, kurt adam olduğunu en iyi arkadaşı Stiles (Dylan O'Brien) ve diğer kurt adam Derek Hale (Tyler Hoechlin) dışında herkesten saklayarak bir yaşam sürmeye çalışır. Yaşadığı kasabada ilginç olaylar yaşanmakta, Scott yeni kimliğini saklayarak sevdiklerini güvende tutmaya çalışmaktadır.

Son olarak dizinin 6. sezon onayını aldığını da söylemekte yarar var.

Bu Yazı Toplam 5013 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM