Facebookta Paylaş Tweetle

The Shannara Chronicles Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Tarih
06 Ara 2015
Yazar

The Shannara Chronicles Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

The Shannara Chronicles, 5 Ocak 2016 tarihinde MTV kanalında gösterime girecek, konusu Terry Brooks'un Shannara kitap serisine dayanan fantastik, bilim kurgu türündeki dizilerden biridir.

Epik fantezi türündeki romanları ile bilinen Amerikalı yazarın iki eseri filme uyarlanmıştır. 21 Milyondan fazla satan kitapları ile bu türde en çok satan yazarlardan biridir. Shannara serisi toplamda 14 romandan ve 5 evreden oluşmaktadır. Adını Cermen mitolojisi′nde ve folklorunda yer alan doğaüstü varlıklar olan Elf kraliyet ailesinden almıştır. Eserde yer alan kahramanların tamamı da bu aileye mensup üyelerdir. Serinin her evresinde yeni bir kuşağın maceraları anlatılmaktadır.

Kitabın ilk serisi 1977 yılında basılmış "Shannara'nın Kılıcı"dır. Ancak dizinin konusu ikinci kitap olan "Shannara’nın Elf Taşları" olarak işlenecektir.

Bu destansı romanın dizi uyarlaması Into the Badlands, Smallville gibi dizilerin yaratıcısı Alfred Gough ve Miles Millar tarafından yapılmaktadır. Ayrıca yönetici yapımcı kadrosunda Jon Favreau, Jonathan Liebesman, Terry Brooks, Dan Farah ve Gene Stein hizmet vermektedir. Üretimi ise Sonar Entertainment ve MTV Production Development ortak işbirliği ile yapılmaktadır.  Sonar Entertainment kitabın tüm TV yayın haklarını satın almıştır. Jonathan Liebesman ilk iki bölümün çekimlerinde yönetmen koltuğunda oturmuştur.

Başrollerinde rol alan oyuncular 2006 yapımı fantastik türündeki Pan'ın Labirenti (Pan's Labyrinth) filmi ile bilinen Ivana Baquero, Spartacus ile efsaneleşmiş, Arrow'da da başarılı bir oyunculuk sergilemiş Manu Bennett, Austin Butler (The Carrie Diaries, Switched at Birth), Emilia Burns, Poppy Drayton, Aaron Jakubenko, John Rhys-Davies (The Lord of the Rings: The Return of the King), Daniel MacPherson, Marcus Vanco ve Brooke Williams (Spartacus) şeklinde sıralanmaktadır.

İlk sezonu 10 bölümden oluşacak dizinin çekimleri Yeni Zellanda'da yapılmıştır.

Demon'u iblislerin karanlık güçlerinden ve kötülüklerinden koruyan "Ellcyrs" adı verilen ağaç ölmektedir. Ağacın ölmesi ile birlikte koruyucu kapı açılacak, dünya kötülüklere ve karanlıklara teslim olacaktır. Ağacı yeniden diriltmek için sihirli kilidin bulunması gerekmektedir. Yalnızca ağaç tarafından seçilmiş özel kişiler ağaçla konuşabilmektedir. Tüm seçilmişler teker teker ölmeye başlamış geriye sadece bir kişi kalmıştır. Kral Eventine'in (John Rhys-Davies) torunu Prenses Amberle Elessedil (Poppy Drayton). Prenses Amberle ağaç tarafından seçildiğinde bu durumdan korkarak krallıktan kaçmış ve kırsallarda tek başına bir yaşam sürmeye başlamıştır. Yaşayan en güçlü "Druid" Allanon (Manu Bennett) kral tarafından Amberle'yi bulmakla görevlendirilir. Allanon Amberle'yi ikna ederek krallığa geri getirir. Çok yakında karanlık güçler serbest kalacağı için Elf'lerin yardıma ihtiyacı vardır. Allanon Elf'lere yardım etmeye karar verir ve Amberle'yi koruması için Elf-insan karışımı Will Ohmsford'u (Austin Butler) görevlendirir.

Bu Yazı Toplam 8811 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM