Facebookta Paylaş Tweetle

American Crime Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
07 Ara 2015
Yazar

American Crime Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Oscar ödüllü senarist John Ridley tarafından yaratılan 'American Crime' ABC kanalında yayınlanan suç antolojisi dizilerinden biridir.

John Ridley ve Michael J. McDonald'ın yönetici yapımcısı olduğu dizi International Famous Players, Radio Pictures Corporation, Stearns Castle Entertainment ve ABC Studios tarafından üretilmektedir.

Oscar adaylığı da bulunan, Altın Küre ve Emmy ödüllü oyuncu Felicity Huffman'ın (Desperate Housewives) başrolünü paylaştığı dizide, yine Altın Küre ödüllü oyuncu Timothy Hutton (Leverage), W. Earl Brown (Deadwood), Richard Cabral, Caitlin Gerard (Jan), Benito Martinez (Sons of Anarchy), Penelope Ann Miller (Mistresses), Elvis Nolasco ve Johnny Ortiz rol almaktadır.

6 Ocak'ta 10 bölümlük 2. sezon prömiyerini yapacak olan dizi, ilk olarak 5 Mart 2015 tarihinde gösterime sunuldu. İlk sezonu 11 bölümden oluşmaktadır.

İlk sezon olumlu eleştiriler aldı ve 10 dalda Emmy'e aday gösterildi. Sadece Regina King "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü" nü kazandı.

Her sezon ayrı bir suçu konu edinen dizi 2. sezon yeni bir hikaye ve karakterlerle karşımıza çıkacak. Eski kadrodan bazı oyuncular yine dizide rol alacak.

İlk sezon Kaliforniya’da ırkçı sebeplerle gerçekleşmiş bir cinayeti merkezine aldı ve ardından gelen mahkeme sürecini ekranlara getirdi. Kurbanları, sanıkları ve onların ailelerini detaylı olarak izleyicilere sundu. American Crime; ülkenin ırk, cinsiyet ve sınıf politikalarına sağlam eleştiriler getirme iddiasında…

Bu Yazı Toplam 2334 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM