Facebookta Paylaş Tweetle

Mike & Molly Konusu - Tanıtım (Dizi 2010)

Tarih
10 Ara 2015
Yazar

Mike & Molly Konusu - Tanıtım (Dizi 2010)

Mark Roberts tarafından oluşturulan 'Mike & Molly' önümüzdeki ay 6. sezon prömiyerini yapması beklenen, CBS kanalının komedi dizilerinden biridir.

Başrollerini Billy Gardell ve "Gilmore Girls" dizisinde canlandırdığı Sookie St. James karakteri ile bilinen Melissa McCarthy paylaşmaktadır. Dizide rol alan diğer oyuncular Reno Wilson (The Cosby Show), Swoosie Kurtz (Sisters), Katy Mixon (Eastbound & Down), Nyambi Nyambi, Louis Mustillo, Rondi Reed, Cleo King ve David Anthony Higgins şeklinde sıralanmaktadır.

Chuck Lorre (The Big Bang Theory/Two And A Half Man), Al Higgins, Mark Roberts, Don Foster ve James Burrows dizide yönetici yapımcı olarak hizmet vermekte, üretimi Warner Bros. Television ve Chuck Lorre Productions şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Çekimleri çoklu kamera sistemi ile yapılan ve  2015 yılında "Primetime Emmy Çoklu Kamera Çekimli Bir Dizide En İyi Görüntü Yönetimi Ödülü" Emmy kazanan dizinin bölümleri ortalama 18-22 dakika sürmektedir.

İlk bölümü ile 20 Eylül 2010 tarihinde ekranlara gelen dizi toplamda 114 bölüm yayınlanmıştır. 13 bölüm onay alan 6. sezonu 6 Ocak 2016 tarihinde ekranlara gelecektir.

Eleştirmenler tarafından genel olarak olumlu yorumlar alan dizinin izlenme oranları da oldukça yüksektir. Yayınlanan ilk bölümü 12,23 milyon izlenme oranı elde etmiştir. 5. Sezon bölüm başına izlenme ortalaması ise 9,91 milyondur.

2011 Yılında Melissa McCarthy "Komedi Dizisi En İyi Kadın Oyuncu" dalında Emmy ödülü kazanmıştır.

Michael "Mike" Biggs (Billy Gardell) fazla kilolarından şikayetçi, Chicago’da devriye polisi olarak görev yapan bir memurdur. Molly Flynn (Melissa McCarthy) ise ilkokul 4. sınıf öğretmenliği yapmaktadır. Obezlerle ilgili yapılan bir terapide bir araya gelen ikili, tek ortak noktalarının fazla kiloları olmadığını keşfederler. Molly tarafından öğrencilere konuşma yapmak için okula davet edilen Mike, ilk görüşte hoşlandığı Molly'nin teklifini seve seve kabul eder. Molly kiloları ile barışık, zaman zaman kendisi ile dalga geçen sevimli bir tiptir. Mike ise kilosunu ciddi anlamda kafasına takan ve bir an önce fazla kilolarından kurtulmak isteyen prensip sahibi bir adamdır. İkilinin bir araya gelmesi ile birlikte ortaya, birbirinden komik diyalogların geçtiği güzel bir komedi dizisi çıkmış.

Bu Yazı Toplam 2814 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM