Facebookta Paylaş Tweetle

It's Always Sunny in Philadelphia Konusu - Tanıtım (Dizi 2005)

Tarih
11 Ara 2015
Yazar

 It's Always Sunny in Philadelphia Konusu - Tanıtım (Dizi 2005)

It's Always Sunny in Philadelphia, 11. sezon prömiyerini önümüzdeki ay yapacak olan, FX/FXX kanalının uzun soluklu komedi dizilerinden biridir.

4 Ağustos 2005 tarihinde FX kanalında gösterime giren dizi, 9. sezon dahil olmak üzere 4 Eylül 2013 tarihinden kardeş kanal FXX kanalına transfer olmuştur.

Aynı zamanda dizide oyuncu olan Rob McElhenney ve Glenn Howerton tarafından oluşturulmuş ve senaryosu kaleme alınmıştır. Charlie Day, Kaitlin Olson ve Danny DeVito başrollerde rol alan oyuncular arasındadır.

Üretimi 3 Arts Entertainment, RCG Productions, Bluebush Productions, Jersey Films ve FX Productions şirketleri tarafından yapılmaktadır. Charlie Day, Glenn Howerton, Rob McElhenney, Michael Rotenberg, Nick Frenkel, Scott Marder, Rob Rosell, David Hornsby, Dan Attias, John Fortenberry ve Matt Shakman yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Bugüne kadar toplam 10 sezon ve 114 bölümü gösterime sunulmuştur. 10 Bölümden oluşacak 11. sezonu ise 6 Ocak 2016 tarihinde prömiyerini yapacaktır. 2013 ve 2014 yıllarında iki kez Emmy'e aday gösterilmiş ancak kazanamamıştır. Sadece 2011 yılında "Komedi veya Müzikal Dalında En İyi TV Dizisi" Satellite Ödülü kazanabilmiştir.

Dizi, kendilerini "The Gang (Çete)" olarak adlandıran, kişisel çıkarlarından başka hiçbir şey düşünmeyen ve Güney Philadelphia'da "Paddy's" adında oldukça başarısız bir İrlanda barı işleten, beş ahlaksız arkadaş grubunun maceralarını anlatır. Bu başarısızlar ordusunun üyeleri ikiz kardeşler Dennis Reynolds (Glenn Howerton) ve Deandra "Sweet Dee" Reynolds (Kaitlin Olson), arkadaşları Charlie Kelly (Charlie Day), Ronald "Mac" McDonald (Rob McElhenney) ve üvey baba Frank Reynolds (Danny DeVito) şeklinde sıralanır. Çetenin tüm üyeleri sahtekar, açgözlü, bencil, ahlaksız, sadakatsiz, tembel, düzenbaz, iki yüzlü ve kibirlidir. Her zaman tartışabilecek saçma bir konu bulabilmektedirler.

Bölümleri genellikle kişisel çıkarları için birbirlerine komplo kurmak, eğlenmek amacı ile birbirlerinin rezil oluşunu seyretmekle geçmektedir.

Bu Yazı Toplam 3640 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM