Facebookta Paylaş Tweetle

Shameless Konusu - Tanıtım (Dizi 2011)

Tarih
11 Ara 2015
Yazar

Shameless Konusu - Tanıtım (Dizi 2011)

Shameless, 10 Ocak 2016 tarihinde 6. sezon prömiyerini yapacak olan, Showtime kanalının aile temalı, komedi, drama türündeki dizilerinden biridir.

Orijinal yapım 2004-2013 yılları arasında İngiliz Channel 4 kanalında yayınlanmış, yaratıcılığı Paul Abbott (Cracker, State of Play) tarafından yapılmıştır.

Üretimi Bonanza Productions, John Wells Productions, Warner Bros. Television ve Showtime Networks şirketleri tarafından yapılmakta, bölümleri ortalama 45-59 dakika sürmektedir. Yapımcılığını Michael Hissrich'in üstlendiği dizide John Wells, Mark Mylod, Paul Abbott, Andrew Stearn, Christopher Chulack, Nancy M. Pimental, Davey Holmes ve Sheila Callaghan yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Dizinin başrollerinde rol alan oyuncular William H. Macy (Curious George), Emmy Rossum (You're Not You), Justin Chatwin (Taken), Ethan Cutkosky (The Unborn), Shanola Hampton, Steve Howey (Reba), Emma Kenney, Cameron Monaghan (Gotham), Jeremy Allen White, Laura Slad Wiggins, Joan Cusack, Emma Greenwell, Zach McGowan, Noel Fisher, Jake McDorman ve Emily Bergl olarak sıralanır.

Eleştirmenler tarafından övgüler alan dizi Amerika'da yüksek reyting dereceleri elde etmiştir. Değişik kategorilerde ödüller almış, defalarca Emmy'e aday gösterilmiş, misafir oyuncu Joan Cusack  "Komedi Dizisi En İyi Misafir Erkek Oyuncu" dalında 2015 Emmy Ödülü kazanmıştır.

Chicago'nun varoş bir semtinde geçen dizide, 6 çocuğu ile yaşayan sahtekar, alkolik ve utanmaz bir babanın komik ve yürek burkan hayatları anlatılmaktadır. Alkol, cinsellik, eşcinsellik, uyuşturucu gibi temaları işleyen dizide her aile bireyinin yaşadıklarına yer verilmektedir.

Bu Yazı Toplam 4746 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM