Facebookta Paylaş Tweetle

En İyi Yabancı Diziler Önerisi 2015

Tarih
13 Ara 2015
Yazar

En İyi Yabancı Diziler Önerisi 2015

İzleyecek dizi arayanlara 2015 yılında gösterime girmiş ve sezon onayı alarak halen devam eden en iyi yabancı diziler önerisi.

12- Jessica Jones

Jessica Jones

Tür: Aksiyon, süper kahraman, psikolojik gerilim, dram

IMDB: 8,5/10 - ‎36.364 oy

Kanalın bir başka dizisi olan Daredevil'ın kardeş dizisi olan Jessica Jones (Krysten Ritter) geçmişinde yaşadığı travmatik olaylar ve stres bozukluğu yüzünden kısa süren süper kahramanlık kariyerini bitirir ve kendisine bir dedektiflik bürosu açar. New York'ta bir şekilde hayatını yeniden kurmaya çalışırken diğer yandan dikkate değer yeteneklere sahip insanların davalarına bakar. Ancak Jones'un geçmişinden çıkagelen ve en büyük düşmanlarından biri olan Killgrave/Purple Man (David Tennant) bu hayalleri yıkacak gibi görünüyor. Killgrave zihinleri kontrol edebilen ve insanların beyinlerini yıkayabilen yeteneklere sahiptir.


 

11- Better Call Saul

Better Call Saul

Tür: Suç draması, kara mizah

IMDB: 8,9/10 - ‎109.430 oy

Bob Odenkirk'in canlandırdığı, dizideki gerçek adı Jimmy McGill olan avukatımız zeki, kurnaz, çalışkan yapısının yanı sıra zar zor geçinen bir hayat mücadelesi vermektedir. Merdiven altı diye tabir edebileceğimiz küçücük ofisinde avukatlık görevini icra etmekte, şöhret basamaklarını tırmanmayı ve iyi yerlere gelmeyi hayal etmektedir. İyi bir isim yapabilmek için mücadele ederken vicdanı ile hırsları arasında kalan Jimmy şöhret basamaklarına giden yolu aslında çok iyi bilmektedir. Zamanla ahlaki değerlerini suçlulara karşı kısmen yıkacak ve tehlikelerle dolu bir serüvenin içinde kendini bulacaktır.


 

10- İZombie

İZombie

Tür: Komedi-dram, suç, korku

IMDB: 8/10 - ‎24.106 oy

Bir tıp öğrencisi olan Liv zombiye dönüşür. İnsanlara zarar vermemek ve beyin ihtiyacını karşılamak için adli tıpta işe giriyor. Yediği her beyin sahibinin anıları Liv'in kafasının içinde canlanıyor. Bu durumu değerlendirmeye karar veren genç kız patronu ve bir dedektif ile işbirliği yaparak cinayetlerin çözülmesine yardımcı olur.


 

9- Agent Carter

Agent Carter

Tür: Aksiyon, süper kahraman kurgu, macera, drama

IMDB: 8,2/10 - ‎36.209 oy

İlk sezon 1946 yılında geçmektedir. Peggy Carter (Hayley Atwell) hayatının aşkı Steve Rogers’ı kaybetmesinin üstünden 1 yıl geçmiş, SSR (Stratejik Bilimsel Rezerv) için çalışmaktadır. Silah üreticisi eski dostu Howard Stark'ın başı belada ve vatan hainliği ile suçlanmaktadır. Carter'dan piyasaya sızan kimyasal ve tehlikeli silahları yok etmesini isteyip adaletten kaçan Howard Stark, bu görevinde yardımcı olması için yardımcısı Edwin Jarvis'i (James D'Arcy) Carter'ın yanına vermiştir.


 

8- Sense8

Sense8

Tür: Bilim kurgu, dram

IMDB: 8,4/10 - ‎52.691 oy

Dizinin çekimleri konusu itibari ile 7 ayrı ülkede gerçekleştiriliyor. Dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan 8 kişinin, telekinetik yöntemlerle birbirlerine bağlanarak, hayatlarına dokunması konu ediniyor. Bu açıklanamaz ve karmaşık olayı yaşayan karakterlerden bazıları birbirlerini yok etmeye çalışırken, bazıları da bir araya gelmeye çabalayacak.


 

7- Narcos

Narcos

Tür: Suç draması, gerilim, biyografi

IMDB: 9/10 - ‎60.041 oy

Chris Brancato tarafından yazılan ve Jose Padilha (RoboCop) tarafından yönetilen dizi gerçek bir yaşam hikayesine dayanmaktadır. Uyuşturucu dünyasının acımasız kartellerinin kanlı çatışmaları ve onların büyümelerinin konu edileceği dizide uyuşturucu ile mücadele eden devlet birimlerinin (DEA) çabaları anlatılacaktır. Kötü şöhretli Kolombiyalı kokain kralı Pablo Escobar (Wagner Moura) ve Ajan Javier Pena'yı (Pedro Pascal) merkezine alacak dizide DEA ajanları suçluları yakalamak ve öldürmekle görevlendirilerek Kolombiya'ya gönderilecektir.


 

6- Heroes Reborn

Heroes Reborn

Tür: Bilim kurgu, süper kahraman

IMDB: 7,3/10 - ‎11.325 oy

2006-2010 yılları arasından yayınlanan Heroes dizisinin eski ve yeni oyuncularla harmanlanarak günümüze yeniden uyarlanmış hali. 13 Bölümlük mini dizi olarak planlanmıştır. Dünyayı tehlikeli güçlerden korumaya çalışan doğaüstü yeteneklere sahip bazı insanların hikayelerini konu ediniyor.


 

5- Fear The Walking Dead

Fear The Walking Dead

Tür: Korku, Dram

IMDB: 7,5/10 - ‎37.589 oy

"The Walking Dead" dizisinin spin-off projesi olarak geliştirilmiştir. Los Angeles şehrinde geçmekte ve salgının ilk zamanlarını konu edinmektedir. TWD'ye sadık kalan dizi de yine bir hayatta kalma savaşı, kavgalar, ittifaklar, dayanışmalar yer alır.  Salgın nasıl ve neden başladı, insanlar salgından kurtulmak için neler yaptı, şehirler nasıl istilaya uğradı gibi bir çok soruya cevap bulabilirsiniz. İlk etapta 6 bölüm olarak planlanan dizi sezon finalini yaptı ve 2. sezonu önümüzdeki yıl gösterime girecek.


 

4- Mr. Robot

Mr. Robot

Tür: Dram, psikolojik gerilim

IMDB: 8,9/10 - ‎97.431 oy

Gündüzleri siber güvenlik mühendisi geceleri ise kanunsuz bir hacker olarak çalışan Elliot'un (Rami Melek) dramatik hikayesi konu ediliyor. Anti-sosyal bir yaşamı olan Elliot, insanlarla iletişim kurabilmenin tek yolunu onları hacklemekte bulmuş, bu sayede yeteneklerini daha da geliştirmiştir. Bir yeraltı hacker grubu lideri Mr. Robot (Christian Slater) tarafından işe alınır ve olaylar gelişir. 


 

3- Into the Badlands

Into the Badlands

Tür: Aksiyon, dram, bilimkurgu, dövüş sanatları

IMDB: 8,2/10 - ‎5.567 oy

Into the Badlands'in konusu, uzak doğu dövüş figürlerini içinde barındıran, batıya yolculukla ilgili hikayelerin yer aldığı klasik Çin masallarına dayanır. Feodal baronlar (derebeyleri) tarafından yönetilen bir ülkede güçlü ve cesur bir savaşçının hikayesi konu ediliyor. Sunny (Daniel Wu) isimli büyük bir savaşçı ülkesini aydınlığa ve refaha kavuşturmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkıyor.


 

2- Gotham

Gotham

Tür: Aksiyon, suç draması

IMDB: 8/10 - ‎105.153 oy

DC Comics çizgi roman kahramanlarından Batman'in öncesinin konu edildiği dizi Batman'in şehri Gotham'da geçiyor. James (Jim) Gordon, Gotham Polis Departmanı'nda çalışmaktadır. Şehrin karanlık yüzleri ile mücadele ederken bir yandan da annesini ve babasını kaybeden Bruce Wayne'in Batman olma yolculuğuna eşlik edecek. 

Gotham, acımasız katillerin, mafyaların, psikopatların, hırsızların, en azılı haydutların mekan tuttuğu bir suç şehri. İnsan öldürmek farklı tarzlarda sanatsal olarak işleniyor. Jim Gordon görevini layığı ile yapan, bu şehri düzeltmek için uğraşan kendi halinde sıradan bir dedektiftir. Hiçbir doğaüstü gücü olmayan Jim Gordon bu azılı suçluların hakkından nasıl gelecek merakla izleyeceksiniz. Acemilikten komiserliğe giden bu zor ve uzun yolda Jim Gordon'ın seyircisi ve destekçisi olacaksınız.


 

1- Marvel's Daredevil

Daredevil

Tür: Aksiyon, suç draması, süper kahraman

IMDB: 8,9/10 - ‎142.885 oy

Gündüzleri avukatlık yaparak masum insanları koruyan Matt Murdock (Charlie Cox), geceleri ise Daredevil kimliği ile suç dünyası ile haksızlığa karşı savaşarak adaleti sağlıyor. O, alışılagelmiş süper kahramanların biraz dışında bir karakter. Süper güçleri yok, yenilmez değil, daha çocukken radyoaktif bir kaza geçirerek gözlerini kaybetmiş fakat duyuları normal insanlara göre kat kat daha fazla. Etrafındaki nesnelerin biçimini ve yerini tespit edebiliyor.

Bu Yazı Toplam 2923 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

1 Yorum


  • Avatar

    Gökhan diyor ki:

    İstanbul / 13-12-2015 19:02:50

    "Liste güzel derlenmiş. Ama bana göre Gotham'la Daredevil yer değiştirmeli. Gotham 2015 yılında çıkan en iyi, özellikle 2. sezonu çitayı daha da yükselten mükemmel bir dizi. Her bölüm ayrı bir heyecan, bambaşka karakterler."

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM