Facebookta Paylaş Tweetle

2016 Yılında Çıkacak En İyi Yabancı Diziler

Tarih
13 Ara 2015
Yazar

2016 Yılında Çıkacak En İyi Yabancı Diziler

En iyi yabancı diziler listemize 2016 yılında gösterime girecek ve tavsiye ettiğimiz en iyi yabancı diziler önerisi ile devam ediyoruz.

1- The Shannara Chronicles

The Shannara Chronicles

Tür: Fantezi, bilimkurgu

Çıkış Tarihi: 5 Ocak 2016

Demon'u iblislerin karanlık güçlerinden ve kötülüklerinden koruyan "Ellcyrs" adı verilen ağaç ölmektedir. Ağacın ölmesi ile birlikte koruyucu kapı açılacak, dünya kötülüklere ve karanlıklara teslim olacaktır. Ağacı yeniden diriltmek için sihirli kilidin bulunması gerekmektedir. Yalnızca ağaç tarafından seçilmiş özel kişiler ağaçla konuşabilmektedir. Tüm seçilmişler teker teker ölmeye başlamış geriye sadece bir kişi kalmıştır. Kral Eventine'in (John Rhys-Davies) torunu Prenses Amberle Elessedil (Poppy Drayton). Prenses Amberle ağaç tarafından seçildiğinde bu durumdan korkarak krallıktan kaçmış ve kırsallarda tek başına bir yaşam sürmeye başlamıştır. Yaşayan en güçlü "Druid" Allanon (Manu Bennett) kral tarafından Amberle'yi bulmakla görevlendirilir. Allanon Amberle'yi ikna ederek krallığa geri getirir. Çok yakında karanlık güçler serbest kalacağı için Elf'lerin yardıma ihtiyacı vardır. Allanon Elf'lere yardım etmeye karar verir ve Amberle'yi koruması için Elf-insan karışımı Will Ohmsford'u (Austin Butler) görevlendirir.


 

2- Legends of Tomorrow

Legends of Tomorrow

Tür: Süper kahraman, bilimkurgu, aksiyon

Çıkış Tarihi: 21 Ocak 2016

DC Comics karakterlerinin bir arada toplanacağı dizi Arrow ve Flash'ın yaratıcıları Greg Berlanti, Andrew Kreisberg ve Marc Guggenheim tarafından Tv'nin renkli dünyasına uyarlanacak. Kahramanlarımız bir araya gelerek zamanda yolculuk yapacak ve dünyayı yok etmeyi planlayan süper kötü adam Vandal Savage'ye karşı savaşacaklar. Dizide yer alan karakter oyuncuları Arrow ve The Flash dizilerinden doğmuştur. Karakterleri ve canlandıran oyuncuları sıralamak gerekirse Kendra Saunders "Hawkgirl" (Ciara Renee), Ray Palmer "The Atom" (Brandon Routh), Sara Lance "White Canary" (Caity Lotz), "Firestorm" Dr. Martin Stein (Victor Garber) ve Jay Jackson (Franz Drameh), Mick Rory "Heat Wave" (Dominic Purcell), Leonard Snart "Captain Cold" (Wentworth Miller), Rip Hunter (Arthur Darvill) ve Carter Hall "Hawkman" (Falk Hentschel).


 

3- Lucifer

Lucifer

Tür: Suç, korku, kara mizah

Çıkış Tarihi: 25 Ocak 2016

Yaşadığı hayattan sıkılan, mutsuz ve bıkkın olan Cehennem Kralı Lucifer istifa eder ve tahtını terkederek dünyaya iner. Bir yandan Lux isimli bir gece kulübünü işletirken diğer yandan Los Angelas Polis Departmanı için suçluları yakalamaya başlar. Lucifer'in sadık dostu, en yakın arkadaşı rolünde Maze karakterini canlandıran Lesley-Ann Brandt bulunuyor. Lauren German ise Lucifer hayranı cinayet dedektifi Chloe Dance karakterini canlandırıyor.


 

4- Shades of Blue

Shades of Blue

Tür: Aksiyon, suç draması

Çıkış Tarihi: 25 Ocak 2016

Başrolünü Jennifer Lopez'in üstlendiği aksiyon, dram, suç dizisi Shades of Blue'nun pilot bölümü Adi Hasak tarafından yazıldı. NBC ekranlarında yayınlanacak olan dizinin erkek başrol oyuncusu ise Emmy ödüllü, Altın Küre adaylığı olan Ray Liotta olacak.

Jennifer Lopez'in Dedektif Harlee Santos rolünü oynayacağı dizide ünlü oyuncu hem bir anne hem de yasa dışı işler yapan yozlaşmış polislerle mücadele eden dürüst bir karakteri canlandıracak. FBI'ın yolsuzluklarla mücadele biriminde muhbir olarak göreve çağrılan Harlee, bir yandan ailesinin refahını sağlamak diğer yandan beraber çalıştığı polislere karşı ahlaki bir ikilemin içerisinde kalacak.


 

5- Shadowhunters

Shadowhunters

Tür: Fantezi, korku

Çıkış Tarihi: 12 Ocak 2016

18 Yaşına geldiğinde Clary Fray (Katherine McNamara) insan-melek karışımı, iblisleri avlayan bir Shadowhunters olduğunu öğrenir. Annesi Jocelyn Fray'ın (Maxim Roy) kaçırılmasının ardından bir başka Shadowhunter olan Jace (Dominic Sherwood) ve en iyi arkadaşı Simon (Alberto Rosende) ile birlikte iblis avcılığı dünyasına atılır. Artık warlocklar (erkek cadılar), vampirler ve kurt adamlar dünyasında yaşayan Clary geçmişi ve geleceğine dair daha fazla şey keşfetmek için yolculuğa başlar.


 

6- American Crime Story

American Crime Story

Tür: Gerçek suç

Çıkış Tarihi: 02 Şubat 2016

Amerikan tarihinin en ünlü suç davalarının konu edileceği dizide ilk sezon O.J. Simpson davası işlenecek. Senaryosu Scott Alexander ve Larry Karaszewski tarafından kaleme alınmaktadır. O. J. Simpson karakterini Cuba Gooding Jr.'nin canlandıracağı dizide John Travolta avukatı Robert Shapiro olarak karçımıza çıkacak. Ayrıca Sarah Paulson, David Schwimmer, Courtney B. Vance, Nathan Lane, Jordana Brewster, Selma Blair ve Billy Magnussen gibi isimlerde başrollerinde rol almaktadır.


 

7- The Family

The Family

Tür: Politik gerilim, gizem

Çıkış Tarihi: 06 Mart 2016

Başrolünde üç kez Oscar'a aday gösterilmiş Joan Allen'in (The Bourne Ultimatum, The Contender) yer aldığı dizide Alison Pill (The Newsroom), Margot Bingham (Boardwalk Empire), Zach Gilford (Friday Night Lights), Liam James (The Killing, Psych), Floriana Lima (Allegiance), Madeleine Arthur, Rarmian Newton, Rupert Graves ve Andrew McCarthy kadroda yer alan oyuncular arasındadır.

10 Yıl önce kaybolan ve öldüğü sanılan belediye başkanının küçük oğlu Adam Warren'in geri dönmesinden sonra gelişen olaylar konu edilmektedir.


 

8- Damien

Damien

Tür: Dram, Korku

Çıkış Tarihi: 2016

Hikayede Thorn çifti bir çocuk beklemektedir. Ancak çocuk doğum esnasında ölür ve orada bulunan Peder aileye başka bir çocuğu evlat edinmesini telkin eder. Aile bir çocuğu nasihata uyarak evlat edinir ancak çocuk büyüdükçe eve nasıl bir şeytan aldıklarını farkederler. Dizide ise bu çocuğun büyümüş hali işlenecektir. Damien Thorn isimli yetişkini Bradley James canlandıracak. Kendisindeki şeytani güçlerin farkında olan Damien nihayetinde bir "Deccal" olduğunu anlayacak ve kaderi ile yüzleşecektir.


 

9- Colony

Colony

Tür: Bilimkurgu, dram

Çıkış Tarihi: 14 Ocak 2016

Yakın bir gelecekte geçecek olan dizide uzaylılar tarafından işgal edilen Los Angeles şehrinde yaşayan bir ailenin hayatı merkeze alınacak. Bir yandan hayatta kalmak için mücadele ederken diğer yandan Los Angeles halkına özgürlük getirmek için savaşacaklar.

Halkın bazısı uzaylılarla işbirliğini kabul ederek yeni düzene ayak uydurmaya çalışırken, bir kısmı da isyan ve ayaklanmalarla oluşacak savaşın sonuçlarına katlanmak zorunda kalacaktır. İşgal sırasında çocuklarından ayrı kalmış Will ve Katie ona yeniden kavuşmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır. Hükümet sözcüsü Proxy Snyder (Peter Jacobson) hükümet ile işbirliği yaptıkları taktirde çocuklarını geri almak için bir şans sunuyor. Will ve Katie hayatlarının en zor kararı ile karşı karşıya kalacaktır.

Dizinin başrollerinde ise Lost dizisinde "Sawyer" olarak bilinen Josh Holloway, Sarah Wayne Callies (The Walking Dead, Prison Break), Peter Jacobson (House) ve Amanda Righetti (The Mentalist) rol alıyor.


 

10- Second Chance veya The Frankenstein Code

Second Chance veya The Frankenstein Code

Tür: Bilimkurgu, dram, suç

Çıkış Tarihi: 13 Ocak 2016

İlk olarak "The Frankenstein Code" ismi ile tanıtılan dizi "Frankenstein" ve "Lookinglass" isimleri ile de bilinir. Ahlaken yozlaşmış, 75 yaşındaki emekli polis memuru Jimmy Pritchard (Rob Kazinsky) bir soygun sırasında öldürülür. Milyarder bilim adamı olan Otto Goodwin (Adhir Kalyan) ve ikiz kardeşi Mary Goodwin (Dilshad Vadsaria) tarafından genç hali ile yeniden canlandırılır. Jimmy, kendisine verilen ikinci şansı katillerinin peşine düşerek mi yoksa ailesine verdiği zararları telafi ederek mi geçirecek hep beraber izleyeceğiz. Jimmy'nin kızı rolünde avukat Gracie Pritchard olarak Ciara Bravo oynuyor. Tim Dekay ise Jimmy'nin oğlu FBI ajanı Duval Pritchard karakterini canlandırıyor.


 

11- Preacher

Preacher

Tür: Doğaüstü, kara mizah, korku, dram

Çıkış Tarihi: 2016

Garth Ennis Steve Dillon romanından uyarlanan Preacher 2016 yılında AMC kanlında gösterime girecek. Dizinin geliştirmesi ve TV'ye uyarlaması Seth Rogen, Evan Goldberg ve Sam Catlin tarafında yapıldı. Açıklanan kadroya göre başrollerinde Dominic Cooper, Ruth Negga, Joe Gilgun, W. Earl Brown vee Tom Brooke rol alacak.

Küçük bir Teksas kasabasında geçecek dizide sıradışı bir varlık tarafından gizemli güçlere kavuşan vaiz Jesse Custer'ın (Dominic Cooper) en iyi arkadaşı İrlandalı vampir Cassidy (Joe Gilgun) ve  kız arkadaşı Tulip O'Hare (Ruth Negga) ile birlikte insanlığı terk eden Tanrı'yı arayışı konu edilecek.


 

12- Van Helsing

Van Helsing

Tür: Dram, macera, gerilim

Çıkış Tarihi: 2016/Sonbahar

Syfy tarafından 13 bölüm onayını alan dizinin çekimlerine Ocak ayında başlanacak ve 2016 sonbahar aylarında yayınlanması planlanıyor. Diziden sorumlu yönetici olarak Neil LaBute hizmet verecek. Vampirlerin kontrolünde olan dünyayı kurtaracak olan Vanessa Helsing'in maceraları konu edilecek. Ölümünden 5 yıl sonra dirilen Vanessa insanlığın son umududur. 

Bram Stoker'ın yazdığı Dracula'daki Dr. Abraham Gabriel Van Helsing karakterini bu sefer bir kadın oyuncu canlandıracak.


 

13 - Containment

Containment

Tür: Drama

Çıkış Tarihi: 2016

Dizinin oyuncu kadrosunda David Gyasi (Interstellar), Christina Moses (Starship: Apocalypse, Starship: Rising), Chris Wood (The Vampire Diaries), Hanna Mangan Lawrence (Spartacus: War of the Damned), Kristen Gutoskie (Beaver Falls), George Young (Casualty), Claudia Black (The Originals, Farscape) ve Trevor St. John (One Life to Live) isimleri rol alacak.

Atlanta'da ortaya çıkan gizemli ve ölümcül bir virüs hızla yayılmakta ve tüm bölge karantina altına alınmaktadır. Yerel ve federal yetkililer virüsü yok etmek için çareler aramaktadır. Bölge ikiye ayrılmış aileler parçalanmış, insanlar sevdiklerinden ayrı düşmüştür. Karantinaya alınanlar hayatta kalabilmek için umutsuzca savaşırken, karantina dışında kalanlarda sevdiklerini kurtarabilmek için mücadele etmektedir.


 

14- Rush Hour (Bitirim İkili)

Rush Hour

Tür: Komedi, drama

Çıkış Tarihi: 2016

Aynı isimli film serisinden uyarlanacak olan dizinin başrollerini Jon Foo ve Justin Hires paylaşıyor. Şu ana kadar açıklanan oyuncu kadrosunda Aimee Garcia (Dexter) ve Wendie Malick (Hot in Cleveland, Ultimate Spider-Man), Jessika Van ve Page Kennedy rol alıyor.


 

15- Billions

Billions

Tür: Dram

Çıkış Tarihi: 17 Ocak 2016

New York yüksek finans dünyasının içinde dönen entrikalar ve bilinmeyen yönleri ele alınacaktır. Damian Lewis hırslı yatırımcı Bobby "Axe" Axelrod karakterini canlandıracak. Paul Giamatti ise kurnaz ve başarılı hükümet avukatı Chuck Rhoades olarak karşımıza çıkacak.


 

16- Westworld

Westworld

Tür: Dram, bilimkurgu, gerilim, aksiyon

Çıkış Tarihi: 2016

Zenginlere hitap eden bir eğlence parkı yapay zekaya sahip robotlar tarafından işletilmektedir. Çeşitli bölümlere ayrılmış, yüksek teknoloji ile kurulmuş bu parkta vahşi batı, antik çağ ve orta çağı yansıtan temalar kullanılmış, müşteriler çeşitli oyunlara katılabilmektedir. Eğlenmek için gelen müşterilerin hevesi vahşi batı kısmında oluşan bir sorun neticesinde kursağında kalacak, peşlerindeki silahlı nişancıdan hayatlarını kurtarmaya çalışacaklar.

Bu Yazı Toplam 5680 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

1 Yorum


  • Avatar

    Taner Yılmaz diyor ki:

    Antalya / 13-12-2015 18:58:38

    "1, 12 ve 16 numara efsane diziler arasına girer diye düşünüyorum."

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM