Facebookta Paylaş Tweetle

Ripper Street Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Tarih
13 Ara 2015
Yazar

Ripper Street Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Richard Warlow tarafından oluşturulan ve senaryosu kaleme alınan dram, gizem türündeki 'Ripper Street' dizisi BBC One kanalında gösterime sunulmaktadır.

Başrollerini Matthew Macfadyen (The Enfield Haunting), Jerome Flynn (Game of Thrones), Adam Rothenberg (The Divide) ve MyAnna Buring (White Heat) paylaşmaktadır.

Üretimi Tiger Aspect Productions ve Lookout Point şirketleri tarafından yapılan dizinin bölümleri ortalama 60 dakika sürmektedir. Yapımcılığı Stephen Smallwood ve Katie McAleese tarafından yapılmaktadır. Greg Brenman, Will Gould, Simon Vaughan, Andrew Lowe, Ed Guiney ve Polly Hill ise dizide yönetici yapımcı olarak hizmet veriyor.

30 Aralık 2012 tarihinde çıkış yapan dizi 15 Ocak'ta 4. sezon prömiyerini yapacaktır. Sezonları 8 bölümden oluşmakta olup, 5. sezon için de geçtiğimiz Haziran ayında yenilenmiştir.

Dizi, Viktorya dönemi Londra'sında, 1888 yılında başlayan Karındeşen Jack cinayetlerini konu edinir. Olaylar Londra'nın doğu ucunda yer alan 67.000 nüfuslu, genelllikle yoksul kesimin yaşadığı Whitechapel bölgesinde geçmektedir. Son işlenen cinayetin üzerinden 6 ay geçmiş, dizi de tam bu nokta da devreye girmiştir. Whitechapel sokaklarında kadınlar katledilmeye başladıktan sonra bölgeden sorumlu H tümeni polis teşkilatında görevli Müfettiş Edmund Reid (Matthew Macfadyen), Reid'in sağ kolu Dedektif Bennet Drake (Jerome Flynn) ve eski ABD ordusu cerrahı Homer Jackson (Adam Rothenberg) cinayetleri araştırmaya ve soruşturmalara başlar.

Eleştirmenler tarafından genellikle olumlu olarak değerlendirilen dizinin "Metacritic" sitesindeki puanı 100 üzerinden 72, IMDB puanı ise 8,1/10 - ‎12.586 oy olarak görünmektedir.

Bu Yazı Toplam 2199 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM