Facebookta Paylaş Tweetle

Agent Carter Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
14 Ara 2015
Yazar

Agent Carter Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Christopher Markus ve Stephen McFeely tarafından yaratılan 'Agent Carter' ABC kanalının süper kahraman temalı aksiyon, drama türündeki dizileri arasındadır.

Agent Carter, Marvel'in "Kaptan Amerika" filmlerinin spin-off projesi olarak TV'ye uyarlanmıştır. Üretimi ABC Studios, Marvel Television ve F&B Fazekas & Butters şirketleri tarafından yapılmakta, bölümleri ortalama 42 dakika sürmektedir.

Sara E. White'ın yapımcı koltuğunda oturduğu dizide Tara Butters, Michele Fazekas, Christopher Markus, Stephen McFeely, Chris Dingess, Kevin Feige, Louis D'Esposito, Alan Fine, Joe Quesada, Stan Lee ve Jeph Loeb yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Dizi sorumlusu olarak Chris Dingess ekibin başında bulunan isimdir.

Başrolünü Hayley Atwell'in (The Pillars of the Earth) paylaştığı dizide ayrıca James D'Arcy (Secret Diary of a Call Girl), Chad Michael Murray (Chosen), Enver Gjokaj (Dollhouse), Shea Whigham (Boardwalk Empire), Wynn Everett (The Newsroom) ve Reggie Austin (Devious Maids) rol almaktadır.

6 Şubat 2014 tarihinde çıkış yapan dizi ilk sezonu 8 bölüm ile kapattı. 2. sezonu 10 bölümden oluşacak ve 19 Ocak'ta yayınlanmaya başlayacaktır.

Pilot bölümü 6,91 milyon, sezon finali ise 4,02 milyon izleyici toplamıştır. Eleştirmenler tarafından övgüler alan dizi ayrıca yorum ve eleştiri sitesi Rotten Tomatoes tarafından %97 oy almış, Metacritic sitesi puanı ise 73'tür.

İlk sezon 1946 yılında geçmektedir. Peggy Carter (Hayley Atwell) hayatının aşkı Steve Rogers’ı kaybetmesinin üstünden 1 yıl geçmiş, SSR (Stratejik Bilimsel Rezerv) için çalışmaktadır. Silah üreticisi eski dostu Howard Stark'ın başı belada ve vatan hainliği ile suçlanmaktadır. Carter'dan piyasaya sızan kimyasal ve tehlikeli silahları yok etmesini isteyip adaletten kaçan Howard Stark, bu görevinde yardımcı olması için yardımcısı Edwin Jarvis'i (James D'Arcy) Carter'ın yanına vermiştir.

Bu Yazı Toplam 2349 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM