Facebookta Paylaş Tweetle

The 100 Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Tarih
14 Ara 2015
Yazar

The 100 Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Kass Morgan'ın aynı isimli kitap serisinden uyarlanan 'The 100' CW kanalında gösterilen post-apokaliptik, dram, macera türündeki dizilerden biridir.

TV uyarlaması ve geliştirmesi Jason Rothenberg tarafından yapılmıştır. Alloy Entertainment, CBS Television Studios ve Warner Bros. Television şirketleri tarafından üretimi yapılır. Yapımcılığında Jae Marchant, Tim Scanlan, Aaron Ginsburg, Wade McIntyre, T.J. Brady ve Rasheed Newson gibi isimler bulunmaktadır. Yönetici yapımcı ekibinde ise Jason Rothenberg Leslie Morgenstein Matt Miller Gina Girolamo, Bharat Nalluri ve Elizabeth Craft hizmet veren isimlerdir.

Oyuncu kadrosunda bulunan isimler Eliza Taylor (Neighbours), Paige Turco (Person of Interest), Thomas McDonell (Made in Hollywood), Eli Goree, Bob Morley (Neighbours), Marie Avgeropoulos (Cult), Kelly Hu (Arrow), Christopher Larkin, Devon Bostick, Isaiah Washington (Grey's Anatomy), Henry Ian Cusick (Lost), Lindsey Morgan (General Hospital) ve Ricky Whittle (Hollyoaks) şeklinde sıralanmaktadır.

19 Mart 2014 tarihinde çıkış yapmış, sezonu 13 bölüm ile kapatmıştır. İkinci sezonu ise 16 bölüm sipariş almış, sezon finalini 11 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirmiştir. 16 Bölümden oluşacak 3. sezon onayını da alan dizi 21 Ocak 2016 tarihinde ekranlara gelecektir.

Dünya, 97 yıl önce nükleer savaş sonrası yok edilmiş, medeniyetler yıkılmıştır. Hayatta kalmayı başaran 400 kadar insan dünyayı terk etmiş, "ARK" adındaki uzay istasyonunda hayatta kalmayı başarmışlardır. Toplam üç nesilin yaşadığı istasyonda, nüfus planlaması yapılmasına rağmen insan nüfusu 4000'e ulaşmıştır.

Oksijen, yiyecek, içecek gibi kaynakların kıt olmasından dolayı istasyonda katı kurallar hakimdir. 18 Yaşını dolduran her genç idama mahkum edilmektedir. Hayatta kalmanın yollarını arayışa geçmişler ve tekrar dünyaya dönmeyi düşünmektedirler. Dünya'nın yaşanabilir bir hale geldiğini anlamak için 100 adet genç mahkumu Dünya'ya gönderirler. Gençler arasında sürtüşmeler, gruplaşmalar ve lider olma çabaları başgösterir. Tehlikelerle dolu gizemli dünyada hayatta kalabilmeleri için işbirliği yapmaları gerekmektedir.

Bu Yazı Toplam 2711 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM