Facebookta Paylaş Tweetle

Beowulf: Return to the Shieldlands Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2016)

Tarih
15 Ara 2015
Yazar

Beowulf: Return to the Shieldlands Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2016)

'Beowulf: Return to the Shieldlands' ITV kanalında 3 Ocak 2016 tarihinde yayınlanmaya başlayacak olan İngiliz yapımı epik fantezi, drama türündeki dizilerden biridir.

İngilizlerin en eski destanı olarak bilinen 'Beowulf' güçlü bir İskandinav (Geat) savaşçısını konu edinir. Dizinin ismi de buradan gelmiştir.

İlk sezonu 13 bölümden oluşacak dizinin senaryosu Strike Back'in yaratıcısı James Dormer ve Michael A. Walker tarafından yazılmıştır. Yönetmen koltuğunda Jon East, Julian Holmes, Marek Losey, Stephen Woolfenden ve Kerric Macdonald oturmaktadır. Yapımcılığını Stephen Smallwood'un üstlendiği dizide James Dormer, Tim Haines ve Katie Newman yönetici yapımcı olarak hizmet verecektir.

Başrollerinde rol alacak oyuncular ise Kieran Bew (Da Vinci's Demons), Lolita Chakrabarti (The Bill), Joanne Whalley (The Borgias), Altın Küre ve Emmy ödüllü oyuncu Ed Speleers (Downton Abbey), William Hurt (Humans), Jack Hollington, David Bradley (Doctor Who), George Kent, David Harewood (Homeland) ve Allison McKenzie olarak sıralanır.

Dizinin çekimlerine Durham Kontluğu'nda bulunan Weardale bölgesinde geçtiğimiz Nisan ayında başlanmıştır.

Beowulf, cesaret, hırs, ihanet, intikam, sadakat, güç ve aşk gibi duyguları içinde barındırır. Kötülerle savaşan kahramanların hikayesidir. Dizide Beowulf'un hikayesi anlatılır. Hikaye mitoloji çağında Shieldlands denilen bölgede geçer.

3.182 dizeden oluşan bu epik şiirin hikayesine bakacak olursak;

"Grendel" adında, gürültüye tahammül edemeyen bir canavar Danimarkalıların başına musallat olmuş ve insanları öldürmektedir. Grendel'in heryere yayılmış ününü duyan Geatler'in ünlü savaşçısı Beowulf, Grendel'i öldürmek için Danimarka'ya gider. Grendel'i öldürür fakat bir de annesi ortaya çıkar. Annesini de öldürerek ülkesine döner ve Geatland'ın kralı olur.

Animasyon filmine de uyarlanan hikaye farklılaştırılmıştır. Beowulf, Grendel'in annesinin gizemli büyüsüne kapılarak aşık olur ve ona bir çocuk verir. Aradan 50 yıl geçer ve oğlu büyüyerek bir ejderhaya dönüşür. Yeniden Geatland'ın başına bela olur. Yaşlı Beowulf yeniden kılıcını eline alır. Ejderhayı öldürür fakat kendide ölür.

Bu Yazı Toplam 4343 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM