Facebookta Paylaş Tweetle

American Crime Story Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Tarih
20 Ara 2015
Yazar

American Crime Story Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

2016 Şubat ayında prömiyerini yapacak olan 'American Crime Story' FX kanalının gerçek suç temalı antoloji dizilerinden biridir.

FX kanalı Şubat ayında bizi gerek konusu gerekse oyunculukları ile etkileyecek kaliteli bir yapımla buluşturmaya hazırlanıyor.

Dizinin yaratıcılığı Scott Alexander ve Larry Karaszewski tarafından yapılmıştır. Yapımcılığını ünlü oyuncu John Travolta'nın üstlendiği dizinin showrunner koltuğunda ise birçok popüler dizinin arkasındaki isim Ryan Murphy (American Horror Story, Scream Queens, Glee, Nip/Tuck) oturmaktadır. Ayrıca Brad Falchuk, Nina Jacobson, Dante Di Loreto, Brad Simpson, Scott Alexander ve Larry Karaszewski dizinin yapımında hizmet veren diğer isimlerdir.

Oldukça popüler ve başarılı oyuncu kadrosuna sahip dizinin başrollerinde öne çıkan isimler Cuba Gooding, Jr., Sarah Paulson (Cupid), John Travolta, David Schwimmer (Friends), Courtney B. Vance (Law & Order, FlashForward), Nathan Lane (Modern Family, The Good Wife), Jordana Brewster (Dallas), Selma Blair (Anger Management), Billy Magnussen (The Divide), Connie Britton (Friday Night Lights), Steven Pasquale, Sterling K. Brown, Kenneth Choi (Sons of Anarchy) ve Malcolm-Jamal Warner (Community) olarak sıralanmaktadır.

Başrol oyuncusu Amerikalı aktör Cuba Gooding, Jr, Tom Cruise ile oynadığı 1996 yapımı "Jerry Maguire" filmi ile Oscar ödülünün sahibi olmuştur. Ayrıca American Gangster (2007), The Butler (2013) gibi filmlerde gösterdiği başarılı oyunculuğu ile de hafızalarda yer etmiştir.

Yine Oscar adaylığı da olan Altın Küre ödüllü oyuncu John Travolta Saturday Night Fever (1977), Grease (1978) ve Pulp Fiction (1994) filmlerinde gösterdiği performansı ile öne çıkmayı başarmıştır.

Dizide her sezon ayrı bir suç davası işlenecektir. İlk sezon 90'lı yıllarda Amerika'yı meşgul eden, profesyonel Amerikan futbol ligi oyuncusu O.J. Simpson davası konu edilecektir. Şöhret basamaklarını hızla tırmanan ve Amerika'nın sevilen ve en popüler isimlerinden biri haline gelen O.J. Simpson şöhretin getirdiği ağır yükü taşıyamamıştır. Kendisinden 12 yaş küçük Nicole ile evlenmiştir. Fakat Nicole ile sık sık kavga etmekte ve şiddet uygulamaktadır. Daha fazla yürümeyen evliliği boşanma ile sonuçlanmıştır. Bir gün Nicole ve erkek arkadaşının boğazları kesilerek katledilmiş cesetleri evde bulunur. Araştırma yapan polisler bazı ipuçları elde eder. Deliller suçlu olarak O.J. Simpson'u gösterse de Simpson'un avukatları polislerin ırkçılık yaptığını iddia eder ve Amerika'da yaşayan siyahiler ayaklanır. Davanın en büyük delili ise olay yerinde bulunan kanlı eldivendir.

O. J. Simpson karakterini Cuba Gooding, Jr. canlandıracaktır. Ünlü oyuncu John Travolta ise davaya bakan avukatlardan Robert Shapiro olarak dizide rol alacaktır.

İlk sezonu 10 bölümden oluşacak dizinin prömiyer tarihi 2 Şubat 2016 olarak ayarlanmıştır.

Bu Yazı Toplam 4746 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM