Facebookta Paylaş Tweetle

Better Call Saul Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
20 Ara 2015
Yazar

Better Call Saul Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Better Call Saul konusu itibari ile izleyicileri etkilemeyi başarmış, AMC kanalında gösterilen suç draması, kara mizah türündeki dizilerden biridir.

Breaking Bad dizisinin spin-off projesi olarak oluşturulan "Better Call Saul"un yaratıcıları Vince Gilligan (The X-Files, Breaking Bad)  ve Peter Gould'dur. Ayrıca Mark Johnson ve Melissa Bernstein yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Yapımcılığı ise aynı zamanda dizinin başrol oyuncusu olan Bob Odenkirk, Nina Jack ve Diane Mercer tarafından üstlenilmektedir. Üretimi High Bridge Productions, Crystal Diner Productions, Gran Via Productions ve Sony Pictures Television tarafından yapılan dizinin bölümleri ortalama 42-53 dakika uzunluğundadır.

Çekimleri Albuquerque, New Mexico bölgesinde yapılmaktadır.

8 Şubat 2015 tarihinde yayınlanmaya başlayan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşmaktadır. İlk etapta 13 bölümlük ikinci sezon onayını almış, sonrasında bölüm sayısı 10'a düşürülmüştür. 2. Sezon prömiyeri 15 Şubat 2016 olarak ayarlanmıştır.

Eleştirmenler tarafından övgüler alan dizi yayınlanan ilk bölümü ile 18-49 yaş aralığı 4,4 milyon izleyici toplamış, kablolu TV'de en iyi dizi prömiyeri rekorunu kırmıştır. 25-54 Yaş aralığı ise 6,9 milyon genel bir izleyici toplamıştır. Bu rekoru aynı yıl çıkış yapan AMC'nin bir başka dizisi "Fear the Walking Dead" aşmıştır.

Başlangıçta yarım saatlik bir komedi dizisi olarak düşünülse de sonrasında 1 saate yakın drama formatını seçmiştir. %85 drama, %15 komedi olarak ayarlanmıştır.

Başrollerinde iki kez Emmy ödülü kazanan Bob Odenkirk (Breaking Bad, Fargo), Jonathan Banks (Breaking Bad), Rhea Seehorn (Whitney, Franklin & Bash), Patrick Fabian (Gigantic), Michael Mando (Orphan Black) ve Michael McKean (Primetime Glick) rol almaktadır.

Senaryo Breaking Bad'in 7 sene evvelinden başlar. Diziye ismini veren sahtekar avukat Saul Goodman karakterini Bob Odenkirk canlandırmaktadır. Gerçek adı Jimmy McGill olan avukatımız zeki, çalışkan, hırslı ve kurnaz bir kişiliğe sahiptir. Buna rağmen maddi kriz içerisindedir ve zar zor geçinebilmektedir. İyi bir isim yapabilmek için mücadele ederken vicdanı ile hırsları arasında kalan Jimmy şöhret basamaklarına giden yolu aslında çok iyi bilmektedir. Zamanla ahlaki değerlerini suçlulara karşı kısmen yıkacak ve tehlikelerle dolu bir serüvenin içinde kendini bulacaktır.

Bu Yazı Toplam 3939 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM