Facebookta Paylaş Tweetle

Playful Kiss: “Asla Olmaz Deme”

Tarih
12 Tem 2014
Yazar

Playful Kiss: “Asla Olmaz Deme”

Baek Seung Jo, son derece zeki, becerikli ve yakışıklı bir gençtir. Onunla aynı lisede okuyan Oh Ha Ni, Baek Seung Jo'ya aşıktır.

Ancak Baek Seung Jo, ona karşı umursamaz tavırlar sergilemektedir. Ha Ni’nin yeni taşındığı ev çökünce babasının bir arkadaşının yanına kalmaya giderler. Ha Ni, kaldıkları evin büyük oğlunun Baek Seung Jo olduğunu görünce şok olur ama sevdiği çocukla aynı evde kalma fırsatını elde ettiği için bir yandan da sevinir. Acaba Ha Ni, Baek Seung Jo’yu değiştirebilecek mi?

 

Playful Kiss | Oyuncular

Playful Kiss | Oyuncular

Dizi Künyesi

  • Orijinal Adı: Jangnanseureon Kiss
  • İngilizce Adı: Playful Kiss / Mischievous Kiss / Naughty Kiss
  • Tür: Romantik, Komedi
  • Dil: Korece
  • Ülke: Güney Kore
  • Yayın Dönemi: 01 Eylül 2010 – 21 Ekim 2010
  • Bölüm Sayısı: 16 Bölüm + 7 Özel Bölüm
  • Senarist: Song Byung Joon
  • Yönetmen: Hwang In Roe, Kim Do Hyung

 

Önemli Not: Diziyi izlemediyseniz bu yorum spoiler içermektedir.

 

İzlediğim ilk Kore dizisi. Güzel başlıyor ancak bazen sıkıcı bir hal alıyor. Son bölümlerde heyecan tekrar doruklara çıkıyor. Tek kötü tarafı bir anda bitmesiydi. Dizinin tadını alamadan herşey oldu bittiye getirildi. Sonrasında bunun farkına varan yapımcılar özel bölümler çıkardı. İyi de yaptılar... Çünkü özel bölümler diziden daha güzeldi... Yani diziyi izleyip özel bölümleri izlememek izleyicilerin yapacağı en büyük hata olur.

Gelelim karakterlere…

Baek Seung Jo (Kim Hyun Joong)’dan başlamak istiyorum. Bu çocuğun IQ’su 200’den yüksek. Sınavlardan her zaman tam puan alan, sporda başarılı, iyi yemek yapan kısacası elinden her iş gelen bir insan. Bunlar herkesin az çok yapabildiği şeyler değil mi? Ama onu diğerlerinden ayıran özelliği bunların hiçbirini yapmak için uğraşmamış. Yani dersleri çok iyi fakat hayatında hiç ders çalışmamış, sporda ve yemek yapmakta iyi fakat ne kursa gitmiş ne de birinden öğrenmiş. Kısacası hayatta istediği her şeyi elde etmiş ve hiçbir şey için çabalamamış. Bu yüzden son derece soğuk, kendini herkesten üstün gören amaçsız bir tip.

Ancak Oh Ha Ni’yle tanıştıktan sonra değişmeye başlıyor. İlk başta duygularını reddediyor ve onunla uğraşıyor.

Fakat sonra duygularını kabul edince Seung Jo öyle bir değişiyor ki inanamıyor insan. O soğuk adam gidip yerine öyle tatlı bir insan geliyor ki insanın içi ısınıyor. Hele ki özel bölümlerde Baek Seung Jo’nun aşkı insanı eriten kıvamda. Yine de Ha Ni’yle uğraşmayı ihmal etmiyor.

Oh Ha Ni (Jung So Min) ise Baek Seung Jo’nun aksine neredeyse hiçbir işi beceremeyen salak bir kız. Sınavlarda her zaman en sonlarda olan ancak gerçekten çabalarsa başarabilen bir insan.

Kız iyi, hoş ama bazen o kadar salak olabiliyor ki insanı gerçekten delirtiyor. Onun en iyi yaptığı iş Baek Seung Jo’yu sevmek ve tek hayali Baek Seung Jo.

Bir de iki kız arkadaşı var: Jung Joo Ri (Hong Yoon Hwa) ve Go Min Ah (Yoon Seung Ah). Bu kızlar da Oh Ha Ni gibi az biraz yarım akıllı ama tatlı kızlar...

Bong Joon Gu (Lee Tae Sung). Bu çocuk dizi boyunca beni en çok güldüren karakterdi. Oh Ha Ni’ye kayıtsız şartsız aşkı bazen duygusal, bazen komikti. Her zaman ciddiyetsiz olan Joon Gu, mutfağa girince ciddiyetle işini yapıyor ve bambaşka bir insana dönüşüyor. Onun hayali ise Oh Ha Ni’yle evlenip bir restoran açmak. Lee Tae Sung tamamen karakterinin hakkını vermiş ve başarılı bir iş çıkarmış.

Yoon He Ra (Lee Si Young) var birde. Bu kız dizimizin kötü kızı. O da aynı Baek Seung Jo gibi zeki, yetenekli ve güzel. Birçok yolla Baek Seung Jo’yu elde etmeye çalışıyor hatta amacına çokta yaklaşıyor. Ama Baek Seung Jo ona yüz vermiyor ve arkadaşlıktan ileri gitmiyor.

Dizinin benim için en tatlı karakteri Baek Seung Jo’nun annesi Hwang Geum Hee (Jung Hye Young). Bu kadın o kadar tatlı, sıcakkanlı, iyimser bir kadın ki o soğuk ve egoist Baek Seung Jo nasıl böyle şeker bir kadının oğlu dersiniz. Dizi boyunca Ha Ni’nin tarafında ve ikilinin arasını yapmak için çok uğraşıyor.

Biraz da diziden bahsedelim. Dizi Oh Ha Ni’nin Baek Seung Jo’ya olan aşkıyla başlıyor ve artık aşkını itiraf etmek istiyor. Bunun için Baek Seung Jo’ya bir mektup yazıyor. Baek Seung Jo’nun cevap vermeyeceğini düşünürken Baek Seung Jo elinde bir kâğıtla geliyor ve kâğıdı Oh Ha Ni’ye veriyor. Ha Ni duygularının karşılık bulduğunu düşünürken kâğıdı açtığında Baek Seung Jo’ya verdiği mektup olduğunu görüyor. Tek bir farkla. Mektuptaki yazım hataları Baek Seung Jo tarafından düzeltilmiş.

Oh Ha Ni yıkılsa da bir şey yapamıyor. Sonra yeni evlerine taşınıyorlar ancak ev ilk günden yıkılıyor. Evin yıkılması sonucu babasının arkadaşının evine gidiyorlar ve orada Baek Seung Jo’yla karşılaşıyor. Sonrasında başlarına ne olaylar geliyor en iyisi izleyip görün.

Son olarak eklemek istediğim bir şey daha var. Seung Jo dizi boyunca neredeyse hep soğuktu ve dizinin sonlarına kadar duygularını belli etmemişti. Ancak gerçekten hiçbir şey hissetmemiş miydi? Bu sorunun cevabı olarak dizinin bitiminden sonra ‘’Baek Seung Jo Günlükleri’’ yayınlandı. Bu günlükleri okuduktan sonra dizideki soğuk Seung Jo’nun gerçek hisleri beni çok şaşırtmıştı. Yani diziyi izleyenler günlükleri okumadan geçmesinler.

Bu Yazı Toplam 4993 Defa Okunmuştur.

KONU RESİMLERİ

Playful Kiss: “Asla Olmaz Deme”
Playful Kiss: “Asla Olmaz Deme”
Playful Kiss: “Asla Olmaz Deme”
Playful Kiss: “Asla Olmaz Deme”
Playful Kiss: “Asla Olmaz Deme”
Playful Kiss: “Asla Olmaz Deme”
Playful Kiss: “Asla Olmaz Deme”
Playful Kiss: “Asla Olmaz Deme”

BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM