Facebookta Paylaş Tweetle

Z Nation 3. Sezon Neler Olacak? (Spoiler)

Tarih
21 Ara 2015
Yazar

Z Nation 3. Sezon Neler Olacak? (Spoiler)

2. Sezon finalini yapan Z Nation için dizinin ortak yaratıcılarından Karl Schaefer 3. sezon olacaklara dair bazı sorulara açıklık getiriyor.

Syfy kanalının aksiyon, komedi, zombi dizisi Z Nation geçtiğimiz günlerde sezon finalini yaptı. Murphy'nin (Keith Allan) CDC laboratuvarına teslim edilerek görevin tamamlanması neredeyse bir final havası estirdi. Taa ki son anda yaşanan olayların vuku bulması bir sonraki sezonun merak konusu oldu. Denizaltının patlatılması, Murphy'nin kontrol altına aldığı esirlerle ne yapacağı, 10K nın durumu, iki tehdit uçağının geçişi, Roberta (Kellita Smith) ve ekibinin askerler tarafından kuşatma altında kalması, Murphy'nin kızının gösterilmesi, Vatandaş Z'nin durumu.... Açıkçası birçok soru askıda kaldı.

Tüm bunları öğrenmek için 2016 Eylül ayına kadar beklemenize gerek yok. Dizinin ortak yaratıcılarından Karl Schaefer bazı sorulara açıklık getiriyor.

 

Diziyi final havasında bitirirken 3. sezon onayı alacağını biliyor muydunuz?

Evet, biz dizinin 3. sezon onayı alacağını biliyorduk fakat her ihtimale karşı her sezon bir final yazmak zorundayız. Dizinin senaryosu gereği bir sonraki bölüm hakkında tahmin yürütmek çok zordur. 2. Sezonun ilk sezondan çok farklı olduğunu söyleyebilirim. 3. Sezon daha da farklı olacak. Sürü sürü zombiler ve bol kanlı bir sezon olacaktır. Tüm dünya Murphy'nin peşine düşecektir.

 

CDC denizaltısının patlaması, Murphy'nin yeni insan-zombi karışımı köleleri, uçakların geçmesi, askerlerin kuşatması dizide oluşan bu yeni durum nedir?

Çin uçakları ve bir grup Asya'lı asker var. 3. Sezon Dünya'nın diğer ülkelerinden Amerika'ya gelen bir grup asker ve bilim adamı Murphy'nin peşine düşecek.

 

Onlar Zona'dan ayrı bir grup mu?

Onlar Zona ile rekabet halinde. Asya'nın sağ kalmayı başarmış, uçakları, yakıtları ve sınırlı sayıda kaynakları olan kurtulanlarıdır. Vatandaş Z'nin (DJ Qualls) telsiz anonslarını dinleyerek durumdan haberdar olmuşlardır.

 

Konusu geçmişken, Vatandaş Z nihayet NSA'nın Kuzey Üssü'nü terk etti. Ona doğru yürüyen silüet kime aitti? Dost mu düşman mı?

Sadece bir kadın olduğunu söyleyebilirim. Bir Eskimo kız ve hikaye kimsenin beklemediği bir şekilde devam edecek.

 

10K (Nat Zang) diziye devam edecek mi? Yoksa onun için yolun sonu geldi mi?

O kurtulacak. Ancak tamamen beklenmedik bir şey oldu ve karakteri önümüzdeki sezon büyük ölçüde değişecektir.

 

La Reina ve Zeros'larının öldüğünü ve diziye resmen veda ettiğini gördük

Kesinlikle. Olaylar Escorpion etrafında dönecek sanırım. O gelecek sezon gruba katılacak.

 

Vasquez (Matt Cedeno) gruba tekrar katılacak mı?

Şu anda konuşuyoruz ama herşey olabilir. O şimdilik kaybettiği sevdiklerinin acısını yaşıyor. Neler olacağına dair henüz net bir karar verilmiş değil.

 

Bir sonraki sezon ile ilgili bize söyleyeceğiniz en büyük ispiyon nedir?

3. Sezon ödül avcısı olan en büyük kötü karakter ortaya çıkacak. O Zona için çalışıyor ve Murphy'inin peşine düşecek. Ancak Murphy'i bulduktan sonra onun çocuğu Lucy'nin peşine düşecek.

 

Son sahnede nihayet gördüğümüz Lucy mi? O çok hızlı büyümemiş mi?

Evet. Önümüzdeki sezon daha da büyüyecek ve bir genç kız olacak. O hesaba katılması gereken bir güç haline dönüşecek. Murphy sürekli zombi gücünü anlamak, çözmek için mücadele ederken Lucy onlarla büyüdü. Onun doğası ve dünyası zombiler. Zombilere olan bağlılığı Murphy'den daha fazla. Ayrıca çılgın annesinin genlerini taşıyor.

Bu Yazı Toplam 5102 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

1 Yorum


  • Avatar

    Nihal diyor ki:

    Aydın / 21-09-2016

    "3. sezon hiçte öyle başlamadı ama bakalım ilerleyen bölümlerde olur belki."

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM