Facebookta Paylaş Tweetle

House of Cards Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Tarih
22 Ara 2015
Yazar

House of Cards Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

House of Cards konusu ve oyunculukları ile birçok ödül kazanmış, 4. sezonu yakında Netflix'te gösterime girecek, politik drama türlerinde dizilerden biridir.

Beau Willimon tarafından oluşturulan ve TV için geliştirilen dizi Michael Dobbs'un aynı isimli kitabından ve BBC kanalının aynı isimli mini dizisinden uyarlanmıştır.

Üretimi Media Rights Capital, Trigger Street Productions, Wade/Thomas Productions ve Knight Takes King Productions şirketleri tarafından yapılmaktadır.

David Fincher, Kevin Spacey, Eric Roth, Joshua Donen, Dana Brunetti, Andrew Davies, Michael Dobbs, John Melfi, Beau Willimon, David Manson ve John David Coles yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Dizinin oyuncu kadrosundaki isimler iki kez Oscar ödüllü kazanmış oyuncu Kevin Spacey (American Beauty), Robin Wright (Santa Barbara), Kate Mara (American Horror Story: Murder House), Corey Stoll (The Strain), Michael Kelly (Criminal Minds: Suspect Behavior), Sakina Jaffrey (Third Watch), Kristen Connolly (Zoo), Sebastian Arcelus, Michel Gill (Mr. Robot), Nathan Darrow, Rachel Brosnahan (Manhattan), Constance Zimmer (UnREAL), Mahershala Ali (The 4400), Molly Parker (Deadwood), Gerald McRaney (Jericho), Jimmi Simpson (Breakout Kings), Elizabeth Marvel (The District) ve Derek Cecil olarak sıralanır.

2013 Yılında çeşitli dallarda 3 Emmy ödülü kazanan dizi 2014 yılında "Drama Dizisi En İyi Aktris" dalında Robin Wright'a Altın Küre ödülü getirmiştir. Yine 2014 yılında 13 dalda Emmy'e aday gösterilmiş sadece bir adaylığı kazanabilmiştir. 2015 Yılında Kevin Spacey "Drama Dizisi En İyi Aktör" Altın Küre ödülünü alırken, Emmy'de aday gösterildiği 10 daldan ikisini kazanabilmiştir.

Sezonları 13 bölümden oluşan dizinin ilk sezonu 1 Şubat 2013 tarihinde yayınlanmıştır. İkinci sezon 14 Şubat 2014 ve üçüncü sezon 27 Şubat 2015 tarihinde tüm bölümleri serbest bırakılmıştır. Dördüncü sezonun tüm bölümleri 4 Mart 2016 tarihinde yayınlanacaktır.

Günümüzde Washington, DC'de geçen House of Cards, Güney Karolina'dan seçilmiş Demokratik Partili bir kongre üyesi olan Frank Underwood'un (Kevin Spacey) kendisine vaad edilen ABD Dışişleri Bakanlığı pozisyonuna başkasının atanmasından sonra uygulamaya koyduğu planı anlatılmaktadır. Hırslı ve eli kanlı politikacı Frank Underwood ve ondan aşağı kalmayan çıkarcı eşi Claire Underwood'un (Robin Wright) Beyaz Saray entrikalarını nefesinizi tutarak izleyeceksiniz.

Bu Yazı Toplam 4667 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM