Facebookta Paylaş Tweetle

The Vampire Diaries Konusu - Tanıtım (Dizi 2009)

Tarih
22 Ara 2015
Yazar

The Vampire Diaries Konusu - Tanıtım (Dizi 2009)

L. J. Smith'in aynı isimli kitabından uyarlanan 'The Vampire Diaries' The CW kanalının vampir, kurt adam temalı doğaüstü, korku dizilerinden biridir.

Kevin Williamson (Dawson's Creek, The Following) ve Julie Plec (Kyle XY,  The Originals) tarafından oluşturulmuş ve TV için geliştirilmiştir. Leslie Morgenstein ve Bob Levy'de dizide yönetici yapımcı olarak görev almaktadır.

Üretimi Outerbanks Entertainment, Alloy Entertainment, CBS Television Studios ve Warner Bros. Television şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Lance Anderson, Tyler Cook ve Nathan Easterling senaryoya katkıda bulunan yazarlardır.

Başrollerinde rol alan isimler Nina Dobrev (Degrassi: The Next Generation), Paul Wesley (American Dreams), Ian Somerhalder (Lost), Steven R. McQueen (Everwood), Sara Canning (Remedy), Kat Graham (Hannah Montana), Candice King, Zach Roerig (Guiding Light), Kayla Ewell (The Bold and the Beautiful), Michael Trevino (Cane), Matt Davis (Damages), Joseph Morgan (The Originals) ve Michael Malarkey şeklinde sıralanmaktadır.

Sezonları 22 bölümden oluşan dizinin (sadece 4. sezonu 23 bölüm) 7. sezon gösterimi devam etmektedir. Bölümleri ortalama 41-44 dakika uzunluğundadır.

Dizide, küçük bir kasabada yaşayan, biri iyi huylu, diğeri karanlık güçlere sahip iki vampir kardeşin Elena (Nina Dobrev) isimli genç bir kıza aşık olmaları ve birbirleri ile mücadeleleri anlatılıyor. Bu mücadeleden yalnızca Elena değil, Elena'nın ailesi ve tüm kasaba halkı tehlikeye düşecektir.

Bu Yazı Toplam 4491 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM