Facebookta Paylaş Tweetle

Broad City Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Tarih
23 Ara 2015
Yazar

Broad City Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Comedy Central kanalında yayınlanan ve 3. sezon onayını da alan Broad City Amerikan yapımı komedi dizilerinden biridir.

Ilana Glazer ve Abbi Jacobson tarafından oluşturulan dizinin başrollerini de aynı ikili paylaşmaktadır. Ayrıca Hannibal Buress, John Gemberling, Stephen Schneider, Arturo Castro, Paul W. Downs, Chris Gethard ve Nicole Drespel yinelenen rollerle dizide rol almaktadır.

Başlangıçta bir web serisi olarak hayata geçirilen ve Youtube'da popüler olan dizi sonrasında kanal tarafından satın alınarak ekranlarda gösterime sunulmuştur.

Üretimi Paper Kite Productions, 3 Arts Entertainment, Jax Media ve Comedy Partners şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Amy Poehler, Dave Becky, Tony Hernandez ve Samantha Saifer yönetici yapımcı, Lilly Burns ve John Skidmore yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Bölümlerin ortalama uzunluğu 22 dakikadır.

22 Ocak-26 Mart 2014 tarihleri arası, ilk sezonu yayınlanmış ve 10 bölüm sürmüştür. İkinci sezonu da 10 bölümden oluşan dizi 3. sezon için yenilenmiş, 17 Şubat 2016 olarak prömiyeri ayarlanmıştır.

Eleştirmenler tarafından beğenilen dizinin IMDB puanı 10.803 oy ile 8,5/10 görünmektedir. Metacritic sitesi 14 inceleme ile %75, Rotten Tomatoes ise 23 oy ile %96 derecelendirme elde etmiştir.

Dizide, New York'da yaşayan dikkatsiz, ciddiyetsiz, ihmalkar ve vurdumduymaz yirmili yaşlarda iki yahudi kadının günlük yaşadıkları talihsiz olaylar konu edilir.

Bu Yazı Toplam 2400 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM