Facebookta Paylaş Tweetle

Vikings Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Tarih
23 Ara 2015
Yazar

Vikings Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

History kanalında yayınlanan ve 4. sezonu ile devam eden Vikings (Vikingler) İrlanda-Kanada yapımı tarihi drama türündeki dizilerden biridir.

Dizi, The Tudors dizisinin de yaratıcısı olan, Emmy ödüllü senarist Michael Hirst tarafından oluşturulmuştur.

Ayrıca Hirst ile birlikte yönetici yapımcı olarak John Weber, James Flynn, Sherry Marsh, Alan Gasmer, Sheila Hockin ve Morgan O'Sullivan hizmet vermektedir. Yapımcı koltuğunda ise Steve Wakefield ve Keith Thompson oturmaktadır.

Üretimi Shaw Media, Octagon Films, Take 5 Productions ve MGM Television şirketleri tarafından yapılan dizinin bölümleri ortalama 45 dakika uzunluğundadır.

Dizinin başrol oyuncusu 2009 yapımı "The Beast" dizisi ile bilinen Travis Fimmel'dir. Kadrodaki diğer önemli oyuncular Katheryn Winnick (Bones), Clive Standen (Camelot), Jessalyn Gilsig (Glee, Boston Public), Gustaf Skarsgård (Bibliotekstjuven), George Blagden (Versailles), Gabriel Byrne (In Treatment), Alexander Ludwig, Alyssa Sutherland (Law & Order: Special Victims Unit), Donal Logue (Gotham), Linus Roache (Law & Order), Ben Robson, Kevin Durand (Lost, The Strain) ve Lothaire Bluteau (The Tudors) olarak sıralanmaktadır.

3 Mart 2013 tarihinde çıkış yapan dizinin ilk sezonu 9, ikinci ve üçüncü sezonu 10 bölümden oluşmaktadır. Onay alan 4. sezonu da 10 bölüm olup, 18 Şubat 2016 tarihinde gösterime sunulacaktır.

Konusu

Dizide, 8 nci ve 11 nci yüzyıllar arasında yaşamış ve bir devre imzasını atmış Vikinglerin yarı kurgusal, yarı gerçek tarihi anlatılmaktadır. Ailesi ile yaşayan ve çiftçilikle hayatını geçindiren Ragnar Lothbrok (Travis Fimmel), içindeki korkusuz savaşçı ve isyankar ruhu ile kabilelerin kralı olma yolunda hızla ilerlemektedir. İskandinavya'da kendi topraklarında aradığı zenginliği bulamayan Vikinglerin, deniz aşırı ülkeleri keşfederek barbarca akınlar düzenlemeleri, katliamlar ve yağmalamalar ile yükselişlerini anlatan dizide maceraya ve görsel efektlere doyacaksınız. 

Bu Yazı Toplam 4458 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM