Facebookta Paylaş Tweetle

Childhood's End Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2015)

Tarih
25 Ara 2015
Yazar

Childhood's End Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2015)

Arthur C. Clarke'ın 1953 yılında yazdığı bilimkurgu klasiği Childhood's End Syfy kanalında geçtiğimiz hafta gösterime sunulmuştur.

Mini dizi olarak planlanmış ve yaklaşık 80-85 dakika uzunluğunda "The Overlords, The Deceivers ve The Children" isimli 3 bölümden oluşmaktadır. Bölümler 14 , 15 ve 16 Aralık'ta gösterime sunulmuştur. Dizinin toplam metraj uzunluğu 246 dakikadır.

İngiliz yönetmen Nick Hurran (Doctor Who, Sherlock) tarafından çekilen dizinin senaryosu Şövalyelik Nişanı'na sahip, ünlü bilimkurgu yazarı Arthur C. Clarke (2001: A Space Odyssey) ve BAFTA Ödüllü yazar Matthew Graham (Life on Mars) tarafından kaleme alınır.

Michael De Luca Productions, Weed Road Pictures ve Universal Cable Productions tarafından üretimi yapılmakta, Akiva Goldsman, Michael De Luca, Matthew Graham ve Alissa Phillips yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Başrollerinde rol alan oyuncular Mike Vogel (Under The Dome), Osy Ikhile, Daisy Betts (Out of the Blue), Georgina Haig (Fringe, Once Upon a Time), Charles Dance (Game of Thrones), Ashley Zukerman (The Code), Charlotte Nicdao (Please Like Me), Yael Stone (Orange Is the New Black), Russell Kiefel ve Harley Durst olarak sıralanmaktadır.

Astrofizikçi Milo Rodericks adında bir adam, uzak bir gelecekte oluşacak bir kıyamet sonrası yaşayan son insan olduğunu iddia etmektedir. 2016 Yılında Dünya'nın çeşitli şehirlerinin semalarında büyük uzay gemileri filoları görünür. "The Overlords" olarak tanımlanan yabancıların lideri "Karellen" insanların yeni yöneticisi olduğunu açıklar. İnsanlığı tehdit eden her türlü hastalık, savaş, yoksulluk, açlık ve kirliliği yok etmekte yardımcı olacağını söyleyerek insanoğlunun güvenini kazanmaya çalışır. Başlarına geleceklerden habersiz herkes bu durumu kabul eder.

Bu Yazı Toplam 4834 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM