Facebookta Paylaş Tweetle

Bates Motel Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Tarih
25 Ara 2015
Yazar

Bates Motel Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

'Bates Motel' gerilim ve drama türündeki konusu ile A&E kanalının en çok izlenen başarılı dizilerinden biridir.

Robert Bloch'un aynı isimli romanındaki karakterlerden esinlenerek 1960 yılında Alfred Hitchcock tarafından "Psycho" (Sapık) ismi ile beyazperdeye de uyarlanmıştır. Dizideki olaylar filmin öncesini anlatmaktadır.

Carlton Cuse, Kerry Ehrin ve Anthony Cipriano tarafından oluşturulmuş ve TV için senaryosu geliştirilmiştir. Mark Wolper, Roy Lee ve John Middleton, Jr.'nin de yönetici yapımcı olarak hizmet verdiği dizi American Genre, Carlton Cuse Productions, Kerry Ehrin Productions ve Universal Television şirketleri tarafından üretilmektedir. Dizinin yapımcılığını ise Justis Greene ve Vera Farmiga üstleniyor.

Başrollerinde Vera Farmiga (Joshua, Up in the Air), Freddie Highmore, Max Thieriot, Olivia Cooke (Blackout), Nicola Peltz, Nestor Carbonell (Lost), Mike Vogel (Under the Dome) ve Kenny Johnson (Dexter) rol almaktadır.

Alfred Hitchcock'un filmindeki olayların öncesinin anlatıldığı dizi, kocasının ölümünden sonra Oregon'da ki White Pine Bay kasabasında bir motel satın alarak hayata yeniden başlayan Norma Bates ve oğlu Norman'ı merkezine alır. Norman Bates'in adım adım nasıl bir sapığa dönüştüğünü izleyicilere anlatıyor.

İlk olarak 18 Mart 2013 yılında ekranlara gelen dizi oldukça iyi eleştiriler aldı. Aynı yıl Vera Farmiga "Drama Dizisi En İyi Kadın Başrol Oyuncu" dalında Emmy ve Satürn ödülü kazandı. Yayınlanan üç sezonu da 10 bölümden oluşan dizi 4. ve 5. sezon onaylarını da erken almış durumda.

Bu Yazı Toplam 3038 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM