Facebookta Paylaş Tweetle

Orphan Black Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Tarih
26 Ara 2015
Yazar

Orphan Black Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Graeme Manson ve John Fawcett tarafından yaratılan 'Orphan Black' Space kanalının bilimkurgu, drama, gerilim türündeki dizilerinden biridir.

Kanada'da Space kanalında gösterilen dizi Amerika'da BBC Amerika kanalında yayınlanmaktadır.

Ivan Schneeberg, David Fortier, Graeme Manson ve John Fawcett dizide yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Üretimi Temple Street Productions, BBC America ve Bell Media şirketleri tarafından yapılmakta, bölümleri ortalama 43 dakika sürmektedir.

Kanadalı aktris Tatiana Maslany'nin (Heartland) başrolünü paylaştığı dizide ayrıca Dylan Bruce (Arrow, Heroes Reborn), Jordan Gavaris (Unnatural History), Kevin Hanchard (Nikita), Michael Mando (Better Call Saul), Maria Doyle Kennedy (The Tudors, Dexter), Évelyne Brochu (X Company), Ari Millen ve Kristian Bruun (Murdoch Mysteries) rol almaktadır.

Dizi, düzensiz bir hayat süren, koruyucu bir aile tarafından yetiştirilmiş Sarah Manning (Tatiana Maslany) adında bir kızın kendine çok benzeyen birinin intiharından sonra onun kimliğine geçmesini anlatır. Yerine geçtiği kişinin mesleğine de sahip olur ve artık bir polistir. Bir süre sonra Sarah'nın dikkatini birşey çeker. Birbirine tıpatıp benzeyen başka insanlar olduğunu farkeder. Aslında Sarah'nın yerine geçtiği insanda dahil olmak üzere bu insanlar klonlanmıştır. Fakat kim tarafından ve ne için? Bu durum karşısında kafasındaki soruları gidermek için cevaplar arayışına girer.

İlk 3 sezonu 10'ar bölümden oluşan dizinin onay alan 4. sezonu da 10 bölümden oluşacak ve 2016 Nisan ayında prömiyerini yapacaktır.

Bu Yazı Toplam 3981 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM