Facebookta Paylaş Tweetle

Endeavour Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Tarih
27 Ara 2015
Yazar

Endeavour Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Dedektif romanları ile bilinen Colin Dexter'in Müfettiş Morse isimli roman karakteri 'Endeavour' İngiliz yapımı suç draması dizilerinden biridir.

ITV, STV ve UTV kanallanrında gösterilen dizi Russell Lewis tarafından oluşturulmuş ve geliştirilmiştir.

Başrollerini Shaun Evans (The Last Weekend) ve Roger Allam (Game of Thrones) paylaşır. Üretimi Mammoth Screen ve Masterpiece co-production şirketleri tarafından yapılmaktadır. Michele Buck Damien Timmer ve Rebecca Eaton'un yönetici yapımcı olarak hizmet verdiği dizinin yapımcılığını Dan McCulloch üstlenmektedir.

2 Ocak 2012 tarihinde pilot bölümü ile çıkış yapan dizi toplamda 9 bölüm yayınlanmıştır. 4 Bölümden oluşacak 3. sezonu 3 Ocak 2016 tarihinde prömiyerini yapacaktır. Bölümleri ortalama 90 dakika sürmektedir.

Dizi, 1965 yılında meydana gelen çifte cinayet olayını soruşturması için Endeavour Morse'nin (Shaun Evans) Oxford Şehri Cowley Polis Karakolu'na transfer edilmesi ile başlar. Tam da işinden istifa etmeye hazırlanan Morse son derece zeki, bir çok insandan farklı çalışan mantığı ile kendini yalnızlığına mahkum etmiş bir kişiliktir. Romandaki karakteri daha da açmak gerekirse yazım ve dilbilgisi hatalarından hoşlanmaz. Aldığı her kişisel veya özel belgede en azından bir tane hata bulur. Morse katili anlamak ve bulmak için onun gibi düşünerek hareket eder. Yeni görev yerinde haset ve kıskançlıklarla istenmeyen adam olsa da O Müfettiş Fred Thursday'in (Roger Allam) kanatları altına alınır.

Bu Yazı Toplam 3958 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM