Facebookta Paylaş Tweetle

12 Monkeys Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
27 Ara 2015
Yazar

12 Monkeys Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Terry Matalas ve Travis Fickett tarafından oluşturulan '12 Monkeys' Syfy kanalının bilimkurgu, gizem, dram türündeki dizilerinden biridir.

1962 Yılında Chris Marker tarafından çekilen "La Jetée" ve 1995 yılında Terry Gilliam'ın yönettiği aynı isimli filmin dizi uyarlamasıdır.

Alcon Television ve The Sean Daniel Company tarafından üretimi yapılan dizide Natalie Chaidez, Charles Roven ve Richard Suckle yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

İlk olarak 12 Mart 2015 tarihinde çıkış yapan dizi, sezonu 13 bölüm ile kapatmış, 2016 Nisan ayında 2. sezon prömiyerini yapmak üzere 13 bölüm onay alarak yenilenmiştir.

Başrollerinde Nikita dizisinde "Birkhoff" olarak bilinen Aaron Stanford, Amanda Schull (Suits, Pretty Little Liars, One Tree Hill), Kirk Acevedo (Fringe), Noah Bean (Damages, Nikita), Emily Hampshire (Ruby Gloom), Barbara Sukowa ve Todd Stashwick (The Originals, Teen Wolf) rol almaktadır.

Olaylar 2043 yılında geçmektedir ve tehlikeli bir virüs salgını yüzünden insan nüfusunun çok küçük bir kısmı (%6,4) hayatta kalmayı başarabilmiştir. Koloniler halinde yer altında yaşayan insanlar geçmişe gitmek ve virüs salgınını engellemek için bir zaman makinesi icat eder. Zaman makinesini denemek için James Cole (Aaron Stanford) seçilir. James geçmişe gider ancak kendisini bir akıl hastanesinde bulur. Olayları anlatsa bile ne gelecekten geldiğine ne de salgının yaklaştığına kimseyi ikna edemez.

Bu Yazı Toplam 2404 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM