Facebookta Paylaş Tweetle

En İyi Yabancı Dizi İzleme Sitesi Hangisi?

Tarih
28 Ara 2015
Yazar

En İyi Yabancı Dizi İzleme Sitesi Hangisi?

Mutlaka hepimizin bağımlısı olduğu birkaç yabancı dizi izleme sitesi vardır. Sizce en iyi yabancı dizi izleme sitesi hangisidir?

Ülkemizde de yabancı diziler gerek konusu, gerek film tadında kalitesi ile artık daha fazla izlenir ve takip edilir oldu. Açıkçası 90 dakikalık bir film beni artık kesmez oldu. Çünkü süre kısıtlamasından dolayı giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinin çok hızlı oldu bittiye getirildiğini düşünüyorum.

Birçok popüler yabancı kanal her yıl onlarca yeni dizi ile sezona giriş yapıyor. Yüksek rekabetin başgösterdiği sektörde kimi diziler izleyiciler tarafından ilgi ile izlenirken kimisi de düşük reytinglerinden dolayı 2. sezonu göremeden iptal ediliyor. Aslında iptal edilen birçok dizinin konusu ve kalitesi de iyi olmasına rağmen izleyicilerin seçenekleri fazlalaştığından arka plana atılıyor ve onlara sıra gelmiyor.

İnsanların yabancı dizilere olan bağımlılığı yabancı dizi sitesi furyasını da beraberinde getirdi. Kimi siteler işini ciddi ve büyük bir özveri ile yaparken, bazıları da hazıra konarak emek hırsızlığı ile başka sitelerin çalışmalarını kendi sitelerinde yayınlamaktadır. Birçoğumuz bu arkadaşların yaptıkları  işin ne kadar zahmetli olduğunu maalesef göremiyoruz. Bunu söylememdeki sebep dizi izlediğim bir çok sitede yapılan kaba, saba, kırıcı ve hakaret içeren yorumlar.

- Gişeden bilet alarak siteye girmiş gibi "hadi yaaa nerde kaldı bu sonraki bölüm!"

- O kadar mükemmel ingilizcemiz var ki çevirmenin en ufak hatasını yakalayarak eleştiriyoruz.

- Bir an önce dizinin son bölümünü yayınlamaya çalışan insanları "Bunun HD'si yok mu?" şeklinde yargılıyoruz.

Yaptığımız sadece hiçbir ücret ödemeden takip ettiğimiz diziyi çayımız, kahvemiz eşliğinde, bacaklarımızı uzatarak izlemek. Bunun neticesinde sonu ne olursa olsun bir teşekkürü çok görmeyelim. Eğer site ciddi anlamda kalitesiz, sahtekar, izleyiciyi reklamlara tıklamaya teşvik eden, çeviriler yalan-yanlış, vb. ise kendimize başka alternatifler bulabiliriz.

Aşağıda yabancı dizi izleme sitelerinden bazılarını bir anket ile sizlerin oylamasına sunmak istedim. Bu doğrultuda yabancı dizi izlemeyi seven birçok arkadaşımıza ışık tutmuş olacağız.

Not: Veritabanında ve  anket scriptimizde yaptığımız değişiklikten dolayı önceki anket sonuçları sıfırlanmıştır. Önceki anketimizde 600 oy karşılığı %30 derece ile dizibox.com birinci, 251 oy karşılığı %13 derece ile dizilab.com ikinci ve 219 oy karşılığı %11 derece ile dizimag.com üçüncü olmuştur.

 

 

Bu Yazı Toplam 22546 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

15 Yorum


 • Avatar

  El tuco diyor ki:

  İstanbul / 20-04-2020

  "DIZIGOM sıfır reklam"

 • Avatar

  Hüseyin diyor ki:

  Antalya / 16-12-2016

  "Ben en çok kralinyeri.com da izliyorum dizi ve filmleri adamların playerli kesintisiz ve güncel sürekli 7/24 bi site sizede tavsiye ederim."

 • Avatar

  Cevher diyor ki:

  Ankara / 03-12-2016

  "Bence sıralama da olmayan bir site var. Yeni yayın hayatına başlamasına rağmen oldukça güncel, Yabancı Dizilerimi burdan izliyorum www.vizyonfilmhdizle.com bi deneyin bence."

 • Avatar

  Azat kaya diyor ki:

  Adana / 05-11-2016

  "Bence diziband.com şuan hepsinden iyi baya güncel"

 • Avatar

  Yasin diyor ki:

  Sakarya / 25-10-2016

  "Yabancı dizi olaylarına ilk başladığım yıllar 2010 falandı dizimag vardı tek bildiğim. Sonrasında kapanınca dizist, harikadizi3 arasında gider gelirdim. Fakat son 1-2 yıl sezonlukdizi.com vazgeçilmezim olmuştur. Sebebi ise reklamsız ve videoplayer hatasıyla karşılaşmamam. dizist sitesinde ise son yıllarda videoyu açana kadar envai çeşit reklam bıktırdı. Alternatif arayışımda sezonlukdiziyi keşfettim reklam ve video kalitesi bakımından oldukça iyiler."

 • Avatar

  iLker diyor ki:

  Hatay / 15-10-2016

  "İyi bir alternatif olarak http://www.yabancidizilerizle.com da incelenmeli."

 • Avatar

  Meltem diyor ki:

  İstanbul / 19-07-2016

  "Valla bu zamanda reklamsız dizi izleme sitesi yok gibi derken dizimvar.com sitesini buldum. Ayrıca bir çok sitede türkçe altyazısı olmayan dizileride çeviriyorlar bende bu şekilde buldum. Anna Torv'un Fringe'den sonraki dizisi Secret City'i sadece dizimvar.com da buldum. Bu arada dizi çok güzel tavsiye ederim."

 • Avatar

  Ertunç Destereci diyor ki:

  Bursa / 01-07-2016

  "Ben dizimizi.org dan izliyorum, paylaşım konusunda çok hızlılar, hemen yeni bölüm paylaşılıyor, zaten hdfilmcehennemi.com un yan sanayisi, tavsiye ederim, tek sorunu diziyle beraber açılan reklamları kapatmaktaki sıkıntı, bu internet hızınıda yavaşlatıyor"

 • Avatar

  Sinem diyor ki:

  İstanbul / 22-06-2016

  "Ayrıca ankette ki sitelerin hemen hemen hepsine girdim en az yarısında reklamdan diziyi bulamıyorum :) "

 • Avatar

  Sinem diyor ki:

  İstanbul / 22-06-2016

  "Diğer dizi sitelerinde de dizi seyrediyorum, bu reklamlar hemen hemen her sitede var, sırf bu sorunu bahsi geçen siteye mail yazıp sormuştum ve arkaplanda açılan reklamların open, cloudy kset gibi alternatiflerin kendi reklamları olduğunu söylediler. Sanırım alternatif izleme linklerinde bu problem hep yaşanıyor. Sitenin içeriğinde diğerlerinde olduğu gibi bir reklam kalabalığı ve heryerden önümüze fırlayan reklamlar yok. Tabi aynen katılıyorum daha az reklam olsa izleyiciler için daha kolay olur. Odnok ve vk alternatifleri dışında diğerleri sürekli reklam açıyor."

 • Avatar

  Selçuk Ayvacı diyor ki:

  Ankara / 20-06-2016

  "Bilgilendirme için teşekkürler Müge. Bende şimdi test ettim "reklamı geç" dediğiniz halde arka planda "under reklam" denilen reklam türü çalışıyor. Üstelik bu işlem iki defa oluyor. Ne yazık ki birçok site tarafından (özellikle dizi siteleri) "Reklamı Geç" gibi bu tarz butonlar reklama yönlendirmek için kullanılıyor. Bu da ziyaretçiyi kandırmanın, istem dışı farklı sitelere yönlendirmenin ve cebi doldurmanın sahtekarca yolu. Diziyi izlemek istiyorsan reklama tıklamalısın yazmak en azından dürüst bir seçenek olur."

 • Avatar

  müge diyor ki:

  İstanbul / 20-06-2016

  "Sinem hanımın "Listede yok ama yeni keşfettiğim kaliteli dizilere yer veren dizimist.com iyilerden biri olma yolunda" diyerek tavsiye ettiği sitede dizi bölümleri bahis sitesi reklamları ile birlikte açılıyor ve sürekli açılan bu siteleri kapatmaktan diziye konsantre olunamıyor. Bilginize."

 • Avatar

  Selçuk Ayvacı diyor ki:

  Ankara / 16-06-2016

  "Teşekkürler Sinem..."

 • Avatar

  Sinem diyor ki:

  İstanbul / 14-06-2016

  "Bu arada sitenizi yakından takip ediyorum, yaklaşan diziler, yeni sezonlar v.s siteniz bu konuda başarılı."

 • Avatar

  Sinem diyor ki:

  İstanbul / 14-06-2016

  "Listede yok ama yeni keşfettiğim kaliteli dizilere yer veren dizimist.com iyilerden biri olma yolunda oyum diğer sitelere"

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM