Facebookta Paylaş Tweetle

Girls Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Tarih
28 Ara 2015
Yazar

Girls Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Altın Küre ödüllü Lena Dunham'ın yaratıcılığını, yapımcılığını ve başrolünü paylaştığı 'Girls' HBO kanalının komedi-dram türündeki dizileri arasındadır.

Dizinin başrollerinde ayrıca Allison Williams (The Mindy Project), Jemima Kirke (Tiny Furniture), Zosia Mamet (Parenthood, Mad Men), Adam Driver, Alex Karpovsky, Andrew Rannells ve Ebon Moss-Bachrach (Damages) rol almaktadır.

Apatow Productions, I Am Jenni Konner Productions ve HBO Entertainment tarafından üretilmekte, bölümleri ortalama 30 dakika sürmektedir. Peter Phillips ve Dan Sterling'in yapımcısı olduğu dizide Judd Apatow, Jennifer Konner, Ilene S. Landress ve Bruce Eric Kaplan yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

17 Haziran 2012 tarihinde çıkış yapan dizi toplam 42 bölüm yayınlanmış ve 5. sezon onayını almıştır. 5. Sezon prömiyer tarihi 21 Şubat 2016 olarak ayarlanmıştır.

Eleştirmenler tarafından övgüler alan dizi başarısı ile çeşitli ödüller kazanmıştır. Oyuncu seçimindeki başarısı ile Jennifer Euston 2012 yılında bu dalda Emmy ödülünü kazandı. 2013 yılında düzenlenen Altın Küre ödüllerinde "En İyi Komedi Dizisi" ve "Komedi Dizisi En İyi Kadın Oyuncu" (Lena Dunham) dallarında iki ödüle layık görüldü.

Dizide New York City'de yaşayan 20'li yaşlardaki beş yakın arkadaşın yaşadıkları olaylar anlatılmaktadır. Yazarlığa hevesi olan Hannah üniversiteden mezun olduktan sonra New York'ta ev arkadaşı Marnie (Allison Williams) ile birlikte yaşamaktadır. Ziyaretine gelen anne ve babasının artık ekonomik desteklerini keseceklerini söylemesi ile Hannah şok olur. Hedeflerine ulaşabilmesi için kendi ayaklarınn üstünde durması ve mücadele etmesi gerekecektir.

Ayrıca belirtmek gerekir ki Hannah karakterinin öncül ve önemli yönleri Dunham'ın kendi yaşamından alınmıştır.

Bu Yazı Toplam 4015 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM