Facebookta Paylaş Tweetle

Call the Midwife Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Tarih
29 Ara 2015
Yazar

Call the Midwife Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Jennifer Worth'un anılarından uyarlanan ve Heidi Thomas tarafından geliştirilen 'Call the Midwife' BBC One kanalının dönem draması dizilerinden biridir.

Hugh Warren'in yapımcısı olduğu dizide Pippa Harris ve Heidi Thomas yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Üretimi Neal Street Productions tarafından yapılmakta, bölümleri ortalama 60 dakika sürmektedir.

Dizinin oyuncu kadrosundaki isimler Jessica Raine (Fortitude), Laura Main, Jenny Agutter, Pam Ferris, Judy Parfitt, Helen George, Bryony Hannah, Stephen McGann, Cliff Parisi, Emerald Fennell, Victoria Yeates, Linda Bassett, Charlotte Ritchie ve Miranda Hart olarak sıralanır.

İlk olarak 15 Ocak 2012 tarihinde gösterime giren dizi, toplamda 4 sezon ve özel bölümü ile birlikte 34 bölüm yayınlanmıştır. 5. Sezon onayını da almış prömiyer tarihi 3 Nisan 2016 olarak ayarlanmıştır. Eleştirmenler tarafından övgüler alan ve çeşitli ödüller kazanan dizi oldukça yüksek izlenme oranlarına sahiptir.

1935-2011 Yılları arasında yaşamış hemşire Jennifer Worth'un anılarını yazdığı kitap üçlemesinden uyarlanan dizi 1950-60 yıllarını yansıtır. Londra'nın doğusunda yer alan Nonnatus Evi'nde ebelik yapan rahibeleri ve hemşireleri merkezine alır. Her ay ortalama 80 ila 100 bebeğin dünyaya geldiği o bölgede kadınların ve yenidoğan bebeklerin sağlığını korumak için hemşireler oldukça zor şartlarda mücadele etmektedir.

Bu Yazı Toplam 5491 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM