Facebookta Paylaş Tweetle

The Walking Dead Konusu - Tanıtım (Dizi 2010)

Tarih
29 Ara 2015
Yazar

The Walking Dead Konusu - Tanıtım (Dizi 2010)

The Walking Dead çarpıcı konusu, kurgusu, görsel efektleri ve mükemmel oyunculukları ile izleyicilerin gönlünde taht kurmayı başarmış zombi temalı korku, drama dizilerinden biridir.

Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard'ın aynı isimli çizgi romanından uyarlanan dizi Frank Darabont tarafından TV için geliştirilmiş ve AMC kanalında yayınlanmaktadır.

Üretimi AMC Studios, Circle of Confusion, Valhalla Entertainment ve Idiot Box Productions şirketleri tarafından yapılan dizinin bölümleri ortalama 42 dakika sürmektedir. Sezon finali veya prömiyeri gibi bazı özel bölümleri 67 dakikaya kadar çıkabilmektedir.

Frank Darabont, Gale Anne Hurd, David Alpert, Robert Kirkman, Charles H. Eglee, Glen Mazzara, Scott M. Gimple, Greg Nicotero ve Tom Luse dizide yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Çekimleri ise Amerika'nın Georgia eyaletinde yapılmaktadır.

Dizinin ana karakter oyuncuları Andrew Lincoln (Strike Back), Jon Bernthal (The Class), Sarah Wayne Callies (Prison Break), Laurie Holden (The Shield), Jeffrey DeMunn (Citizen X), Steven Yeun, Chandler Riggs, Norman Reedus, Lauren Cohan (Supernatural, Chuck), Danai Gurira (Treme), Michael Rooker, David Morrissey, Melissa McBride, Scott Wilson, Michael Cudlitz (Southland), Emily Kinney, Chad L. Coleman (The Wire), Lennie James (Jericho) ve Sonequa Martin-Green (The Good Wife) olarak sıralanmaktadır. İlerleyen sezonlarda oyuncu kadrosunda değişiklikler olabilmektedir.

İlk kez 31 Ekim 2010 tarihinde gösterime giren dizi ilk sezon 6 bölüm yayınlanmıştır. Eleştirmenler tarafından övgüler alan dizi 13 bölümlük ikinci sezon için onay almıştır. İkinci sezon yayınlanan ilk iki bölümün yüksek izlenme oranlarının ardından 3. sezon için yenilenmiştir. 3. sezon dahil olmak üzere 4, 5 ve 6. sezonları 16 bölüm olarak onaylanmıştır. Ayrıca 2011 yılında "Drama Türünde En İyi TV Dizisi" Altın Küre ödülünü kazanmıştır. Çeşitli rekorlara da imza atan dizi en çok izlenen kablolu kanal dizisi olmayı da başarmıştır.

Şerif yardımcısı Rick Grimes (Andrew Lincoln) suçluları yakalamak için girdiği bir çatışma sonucunda vurularak ağır yaralanır. Aylar sonra komadan çıkan Rick hastanede yalnız başına gözlerini açar. Ancak tüm hastaneninin ve dış dünyanın harabeye döndüğünü, artık dünyaya zombilerin hakim olduğunu anlaması uzun sürmez. Ailesini aramak için yollara koyulur ve yol boyunca hayatta kalmayı başarabilmiş ve kendilerine bir düzen oluşturmaya çalışan yeni insanlarla tanışır. Kısa sürede kendi grubunu oluşturan Rick hem zombilere karşı, hem de gruplaşan diğer tehlikeli insanlara karşı ekibi ile birlikte kıyasıya bir hayatta kalma mücadelesi verir.

6. Sezon arası veren dizi 14 Şubat 2016 tarihinde kaldığı yerden yayınlanmaya devam edecektir.

Bu Yazı Toplam 4581 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM