Facebookta Paylaş Tweetle

Unbreakable Kimmy Schmidt Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
29 Ara 2015
Yazar

Unbreakable Kimmy Schmidt Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Emmy ve Altın küre ödüllü 30 Rock'ın yapımcısı, senaristi ve oyuncusu Tina Fey ve Robert Carlock tarafından oluşturulan 'Unbreakable Kimmy Schmidt' Netflix'in komedi dizilerinden biridir.

Başrollerini 2011 yapımı "Bridesmaids" filmi ve Sofia the First dizisi ile bilinen Ellie Kemper, Tituss Burgess (30 Rock), iki kez Emmy ödülü kazanmış Carol Kane (Taxi, Gotham) ve Jane Krakowski (30 Rock) paylaşmaktadır.

Yapımcılığını Jerry Kupfer, Sam Means ve Dara Schnapper'in üstlendiği dizide Tina Fey ve Robert Carlock ile birlikte Jeff Richmond, Jack Burditt ve David Miner yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Bölümleri ortalama 22-28 dakika sürmekte, Little Stranger, Inc., Bevel Gears, 3 Arts Entertainment ve Universal Television şirketleri tarafından üretilmektedir.

Dizinin 13 bölümden oluşan tüm bölümleri 6 Mart 2015 tarihinde Netflix'te gösterime girmiştir. 7 Dalda Emmy'e de aday gösterilen dizi ödül kazanamasa da oldukça olumlu eleştiriler aldı ve 2. sezon için yenilendi.

Bir tahrikat üyesi olan 29 yaşındaki Kimmy Schmidt (Ellie Kemper) ve diğer 3 kadın kıyamet söylentileri nedeni ile bir papaz tarafından tutsak edilmiştir. 15 senesini yeraltında bir sığınakta geçiren ve dış dünyadan habersiz yaşayan Kimmy bir operasyon sonrası kurtarılır. New York'ta kendisine yeniden bir düzen kurmaya karar verir ve tanımadığı bir adam olan Titus Andromedon (Tituss Burgess) ile ev arkadaşı olur. Ayrıca Manhattan'ın sosyetik zenginlerinden Jacqueline Voorhees'in (Jane Krakowski) malikanesinde dadı olarak işe alınır. Kimmy yeniden bu yabancısı olduğu dünyaya uyum sağlamaya çalışsa da alışması pek kolay olmayacaktır.

Carol Kane, Kimmy'nin ev sahibi Lillian Kaushtupper karakteri ile karşımıza çıkmaktadır.

Bu Yazı Toplam 2847 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM