Facebookta Paylaş Tweetle

The Night Manager Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2016)

Tarih
30 Ara 2015
Yazar

The Night Manager Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2016)

Senaryosu David Farr tarafından kaleme alınan 'The Night Manager' AMC ve BBC ortak yapımı olan ve 2016 yılında gösterilmesi planlanan dram türündeki mini dizilerden biridir.

İngiliz yazar John le Carré'nin çok satan, aynı isimli polisiye romanından uyarlanan dizinin başrollerinde Tom Hiddleston (Thor, Suburban Shootout), iki kez Altın Küre ödülü kazanmış Hugh Laurie (House M.D.), Olivia Colman (Broadchurch), Tom Hollander (Gosford Park), Elizabeth Debicki, Michael Nardone, David Harewood (Homeland), Neil Morrissey (Line of Duty), Katherine Kelly (Mr Selfridge), Altın Küre ve Emmy ödüllü oyuncu Tobias Menzies (Outlander, Game of Thrones) rol almaktadır. Ayrıca bölümlerin birinde Türk taksi şoförünü canlandıracak Ankara doğumlu aktör/fotoğrafçı Ümit Ülgen'de rol almaktadır.

Yönetmen koltuğunda Susanne Bier'in oturduğu dizinin üretimi The Ink Factory, BBC ve Demarest Films şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Eski İngiliz askeri Jonathan Pine (Tom Hiddleston) gizli bir operasyon için Burr (Olivia Colman) tarafından işe alınır. Silah ticareti yapan bir grubu çökertmek ve istihbarat toplamak için görevlendirilmiştir. Silah tüccarı Richard Onslow Roper (Hugh Laurie) ile bağlantısı olan Fransız-Arap kökenli Sophie'den bazı bilgiler alır. Bu gizli bilgileri İngiliz istihbaratına ulaştırdıktan sonra Sophie öldürülür. Bu durumdan kendisini sorumlu tutan Jonathan, Roper ve ekibini çökertmek, Sophie'nin intikamını almak için gizli servise katılmaya karar verir.

Çekimlerine geçtiğimiz bahar aylarında Londra'da başlanan dizi 6 bölümden oluşak ve 2016 yılı içerisinde AMC ve BBC kanallarında gösterime sunulacaktır.

Bu Yazı Toplam 4460 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM