Facebookta Paylaş Tweetle

War & Peace Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2016)

Tarih
30 Ara 2015
Yazar

War & Peace Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2016)

War and Peace (Savaş ve Barış) büyük Rus yazar Leo Tolstoy'un aynı isimli romanından uyarlanmış, Ocak ayında gösterime girecek İngiliz yapımı drama dizisidir.

60 dakikalık altı bölümden oluşacak mini dizi 3 Ocak 2016 tarihinde BBC One kanalında prömiyerini yapacaktır. 18 Ocak'ta ise Amerika'da A&E, Lifetime ve History Channel'da gösterime girecek, yaklaşık 2 saatlik bölümler halinde 4 haftada tüm bölümleri yayınlanacaktır. Aynı zamanda Avustralya, İsveç, Danimarka, Estonya, Yunanistan, Litvanya, Belçika, Hollanda, Lüksemburg ve İsrail'de dizinin gösterimi yapılacaktır.

House of Cards ve Mr Selfridge dizilerinin yaratıcısı Andrew Davies tarafından senaryosu yazılan dizinin yönetmen koltuğunda Tom Harper oturmaktadır.

Ben Stephenson'un sorumlusu olduğu dizinin üretimi BBC Cymru Wales, BBC Worldwide ve The Weinstein Company şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Başrollerinde rol alan oyuncular Paul Dano (Love & Mercy), Lily James (Downton Abbey), James Norton (Grantchester), Rebecca Front, Jim Broadbent, Aneurin Barnard, Gillian Anderson (Hannibal) ve Stephen Rea olarak sıralanmaktadır.

1804 yılında başlayan olaylarda Çarlık dönemi Rusya'sı ile Napolyon dönemi Fransa'sının savaşları ve devamında gelişen olaylar konu edilmektedir. "Savaş" teması ile Rusya-Fransa arasındaki kan, şiddet ve bitmeyen vahşet anlatılırken, "Barış" teması ile kişiler arasında yaşanan romantik aşklar ifade edilmektedir.

Bu Yazı Toplam 3741 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM