Facebookta Paylaş Tweetle

En İyi Fantastik Dizi Sizce Hangisi?

Tarih
30 Ara 2015
Yazar

En İyi Fantastik Dizi Sizce Hangisi?

En iyi fantastik dizi anketimize katılarak görüşlerinizi belirtebilir, bu kategoride dizi arayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Fantastik diziler oldum olası izleyicilerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Birçok film sinemada gişe rekorları kırarken, özellikle son zamanlarda çekilen TV dizileri izleyicilerin ilgisini toplayarak yüksek reyting dereceleri elde etmiştir.

Fantastik kelimesinin türkçemize karşılığı "gerçekte var olmayan, hayal ürünü" olarak geçmektedir. Gerçekte asla yaşanmayacak bir olayın film, dizi ve romanlara hayal olarak yansıtılması konuyu daha da ilginç hale getirmektedir.

Fantastik ile bilim kurgu genellikle bir arada kullanılsa da, bilim kurgu konuya bilimsel bir yaklaşım getirir ve olayları bir mantık çerçevesine oturtmaya çalışır. Fantastik kurgu da ise anlatılan hikaye teknolojiye bağlı kalma zorunluluğu taşımamaktadır. Süper kahramanlar, canavarlar, yaratıklar, özel güçler, büyüler hayal ürünüdür ve doğal olarak kullanılır. İlk zamanlarda yazarlar fantastik öğeleri orta çağlarda yaşayan elfler, ejderhalar, tek bonuzlu atlar, büyücüler gibi masalımsı öğeleri anlatmak için kullanırdı. Zamanla içerisine süper kahramalar da dahil edilerek bilim kurgu ile harmanlandı.

Aşağıda fantastik öğeler içeren dizilerden bir derleme yaptık. Listemizden en çok beğendiğiniz diziyi seçerek görüşlerinizi belirtebilirsiniz. Değerlendirmeniz için şimdiden teşekkür ederiz.

 

Bu Yazı Toplam 3832 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM