Facebookta Paylaş Tweetle

Madoff Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Tarih
03 Oca 2016
Yazar

Madoff Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Ben Robbins tarafından yaratılan ve senaryosu kaleme alan 'Madoff' konusu gerçek yaşamdan alınan ABC kanalının drama türündeki mini dizilerinden biridir.

Tüm bölümlerinin 3 ve 4 Şubat'ta yayınlanması planlanmaktadır.

Yönetmenliğini Raymond De Felitta'nın yaptığı dizide Linda Berman ve Joe Pichirallo yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Üretimi ise Lincoln Square Productions ve ABC Studios tarafından yapılmaktadır.

Dizinin başrolünde 1977 yapımı "The Goodbye Girl" filmi ile bilinen Oscar, Altın Küre ve Bafta ödüllü oyuncu Richard Dreyfuss rol almaktadır. Ünlü aktör 1995 yapımı "Mr. Holland's Opus" filmi ile de Oscar ve Altın Küre'ye aday gösterilmiş ancak kazanamamıştır. Kadın başrolünde ise Spartacus: Blood and Sand, Detroit 1-8-7, The Astronaut Wives Club gibi dizilerle öne çıkan aktris Erin Cummings rol almaktadır. Ayrıca Tom Lipinski, Frank Whaley (Ray Donovan), Emmy ödüllü aktris Blythe Danner (Huff,  Will & Grace), Lyne Renee, Danny Deferrari, Stephen Gevedon, Charles Grodin ve Lewis Black kadroda yer alan oyunculardır.

Dizinin konusuna geçmeden önce dilerseniz Bernard Madoff'un kim olduğuna bir bakalım. Aslen Amerikalı olan Bernard Madoff eski bir finansör, yatırımcı ve borsa uzmanıdır. Tarihteki en büyük dolandırıcılık olaylarından birini gerçekleştirmiştir. NASDAQ borsasının eski icra yönetim kurulu başkanı olan bu adam Amerikanın en büyük mali dolandırıcısı olarak kabul edilir. Örnek olarak ülkemizde de bir dönem saadet ve titan zinciri şeklinde gündeme gelen ve benzeri olan "Ponzi Oyunu" düzeneği ile milyonlarca yatırımcıyı dolandırmıştır. Peter ve Mark adında iki oğlu tarafından ihbar edilmiş 11 Aralık 2008 tarihinde tutuklanmış ve uzun süren davalar sonucunda 29 Haziran 2009'da 150 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. Oğlu Peter 10 yıl hapis cezası ile yargılanırken diğer oğlu Mark babasının tutuklanmasından 2 yıl sonra kendini asarak intihar etmiştir. Madoff'un dolandırdığı miktarın tahmini olarak 18 milyar dolar civarında olduğu varsayılmaktadır.

Richard Dreyfuss dizide Bernie Madoff karakteri ile karşımıza çıkacaktır.

Bu Yazı Toplam 3214 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM