Facebookta Paylaş Tweetle

Chuck Konusu - İnceleme

Tarih
13 Tem 2014
Yazar

Chuck Konusu - İnceleme

Sıradan bir yaşantınız varken, bir anda devletin tüm sırları beyninize yüklense ne yaparsınız?

Chuck, Buy More adlı teknoloji şirketinin teknik destek departmanında çalışmaktadır. Stanford Üniversitesi'nden atılmasına sebep olan Bryce adındaki arkadaşından yıllar sonra bir e-mail alır. Bu e-maili açmasıyla bütün devlet sırları Chuck'ın beynine yüklenir. Chuck artık devlet malıdır ve Ulusal Güvenlik Teşkilatı tarafından koruma altına alınır. İki rakip ajan (CIA ve NSA) Chuck'ı korumakla görevlendirilir. İki ajan arasında kalan Chuck'ın başından geçen maceralı ve ilginç olayları bazen gülerek bazen heyecanla izleyeceksiniz.

 

Chuck | Oyuncular

Chuck | Oyuncular

Dizi Künyesi

  • Yönetmen: Robert Duncan McNeill , Allan Kroeker
  • Senaryo: Josh Schwartz
  • Tür: Aksiyon, Komedi, Macera, Polisiye
  • Ülke: ABD
  • Bölüm Sayısı: 5 Sezon - 91
  • Bölüm Yayınlanma Tarihi: 24 Eylül 2007 - 27 Ocak 2012
  • Durumu: Yapımı tamamlanmış

 

Önemli Not: Diziyi izlememişseniz bu yorum spoiler içermektedir.

 

Özgün senaryosu ve müthiş oyuncu kadrosu ile kendini sevdiren ve izlettiren dizilerden birisidir Chuck. Dizinin insana pozitif enerji aşılama gibi bir yeteneği var. Can sıkıntısına ve mutsuz anlarınıza ilaç gibi gelerek kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyor. Oyuncuların samimi ve sıcak yapısı, sanki aileden biri veya arkadaşınızmış hissini yaşatacak size. Çoğu zaman güldürsede, romantik ve dramatik sahneleri de yok değil. Dizinin ana konusunu yukarıda yazmıştık. Genel olarak bu konu üzerinde ilerlese de her bölümü izleyiciyi ayrı bir maceraya sürüklüyor.

Sempatik oyuncumuz Zachary Levi üstlenmiş Chuck Bartowski rolünü. Mimikleri ve yüzündeki saf ifade ile iyi bir seçim olmuş. Sevdiği kızı üniversite yıllarında en yakın arkadaşı Bryce'a kaptırmış ve yine en yakın arkadaşının kumpası ile üniversiteden kovulmuş. Kan görünce bayılan, silah görünce kaçan bir tip. Fakat dürüst ve iyi bir dost. Ufak sakarlıklarının yanı sıra, oldukça hassas ve romantik bir kalbe sahip. Aynı zamanda Buy More adlı teknoloji firmasında teknik destek departmanında çalışarak geçimini sağlıyor.

Doktor olan güzel ablası Ellie (Sarah Lancaster) ve muhteşem lakablı doktor eniştesi Devon (Ryan Mcpartlin) ile mütevazi bir hayat yaşıyor. Ellie'nin güzelliğini anlatmaya gerek yok sanırsam. Duru bir güzelliğe ve harika gözlere sahip. Diziyi izleyenler Sarah'cılar, Ellie'ciler olarak ikiye ayrılmış durumda. Bana sorarsanız sen hangi gruptasın diye, karar vermek çok zor olsada ilk defa oyumu bir sarışından tarafa kullanırdım ve "Sarah" derdim.

Devon ise "Captain Awesome" lakabının hakkını veriyor. Adam gerçekten Awesome! Hem doktor, hem yakışıklı, hem kusursuz bir koca, hem harika bir fizik, hem duygusal.... Daha ne olsun. Her kadının hayali.

Devlet sırlarının hafızasına yerleşmesinden sonra Ulusal Güvenlik Teşkilatı tarafından koruma altına alınan Chuck, bir süre sonra CIA ajanı olarak görev yapacak. Suçlularla mücadele, kötülere engel olmak, ülkeyi kurtarmak gibi sorunlarla mücadele edecek. Tabi tüm bunları yaparken onu koruyan iki iş ortağı var. Birisi CIA ajanı Sarah Walker'ı oynayan Yvonne Strahovski, diğeri ise NSA ajanı John Casey rolü ile Adam Baldwin.

Sarah Walker müthiş güzellikte bir kadın. Güzelliği ve seksiliği bir yana dövüş sahnelerinde de inanılmaz başarılı. CIA için çalışan güzel ajan, görevini hakkıyla yerine getirmesine rağmen bir süre sonra Chuck'a karşı içinde bir takım duygusal hisler besleyecek.

John Casey ise duvar gibi soğuk bir yüze sahip, silahlara ve klasik otomobillere meraklı bir NSA ajanı. Bu görevden önce Sarah ve John karşı karşıya mücadele ederken, şimdi ikisi ortak görevde yer alacak. Birbirine hiç güvenmeyen, ama yine de birbirinin yardımına tereddütsüz koşan iki aksi ajan.

Chuck'ın en yakın arkadaşı ise Morgan Grimes'i canlandıran (Joshua Gomez). Kendini bildi bileli Chuck'ın ablası Ellie'ye aşık olan Morgan, Devon'dan nefret ediyor. En büyük tutkusu bilgisayar oyunları, özellikle Call Of Duty. Saftirik yapısıyla ağzında bakla ıslanmayan, herşeyi düşünmeden konuşan sevimli bir tip.

Buy More çalışanları her biri çılgın karakterlerden oluşuyor. Lester Patel ve Jeff Barnes kankalar başlı başına komedi. Aptalca ve çılgınca davranışları ile seyirciyi gülmekten koparacaklar.

Buy More'un tek güzeli Anno Wu'ya yer vermezsek ayıp etmiş oluruz. Julia Ling'in canlandırdığı karakter. Chuck dizisinin en sevimli oyuncularından biriydi. İlerleyen bölümlerde Morgan ile aralarında yakınlaşma başlayacak. Hele kafesin içinde bir dövüş sahnesi var ki hafızalarda en çok kalan sahnesi.

Veee... Buy More'nin müdürü, babası, sabahtan akşama kadar yemeyi-içmeyi seven Big Mike. Mark Cristopher'ın canlandırdığı karakter, keşke benim patronumda böyle olsa dedirtecek size...

Fazla söze gerek yok. Komediye ve maceraya düşkünseniz Chuck dizisini kaçırmayın derim. Zaten final yapmış bir dizi ve tüm bölümleri peşpeşe seyretme şansınız var. Bazıları "bu dizi dördüncü sezonda bitmeliydi beşinci sezonda saçmalamışlar" desede "bu dizi neden bitti, keşke hiç bitmeseydi" diyen izleyici sayısıda epey fazla. Bence izleyin ve buna siz karar verin. Bitmeli miydi yoksa hiç bitmese miydi?

Bu Yazı Toplam 3545 Defa Okunmuştur.

KONU RESİMLERİ

Chuck Konusu - İnceleme
Chuck Konusu - İnceleme
Chuck Konusu - İnceleme
Chuck Konusu - İnceleme
Chuck Konusu - İnceleme
Chuck Konusu - İnceleme
Chuck Konusu - İnceleme
Chuck Konusu - İnceleme
Chuck Konusu - İnceleme

BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM