Facebookta Paylaş Tweetle

Madam Secretary Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Tarih
03 Oca 2016
Yazar

Madam Secretary Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Barbara Hall tarafından oluşturulan 'Madam Secretary' CBS kanalının politik-dram türündeki dizilerinden biridir.

Barbara Hall ile birlikte Morgan Freeman, Lori McCreary ve Tracy Mercer yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Bölümleri ortalama 44 dakika süren dizinin üretimi CBS Television Studios, Revelations Entertainment ve Barbara Hall Productions şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Oyuncu kadrosundaki isimler Téa Leoni (The Naked Truth), Tim Daly (Private Practice, The Sopranos), Patina Miller (All My Children), Geoffrey Arend (Body of Proof), Erich Bergen, Evan Roe, Željko Ivanek (Damages), Bebe Neuwirth (Deadline), Wallis Currie-Wood ve Keith Carradine (Fargo) şeklinde sıralanmaktadır.

21 Eylül 2014 tarihinde çıkış yapan dizi toplam 22 bölümün ardından sezonu kapatmıştır. Prömiyeri 18-49 demogarfik yaş aralığı 14,75 milyon izleyici toplamıştır. Sezon finali 9,67 milyon izleyici toplayan dizinin bölümleri ortalama 14,16 milyon izleyici elde etmiştir. Eleştirmenler tarafından da olumlu yorumlar alan dizi 22 bölümlük 2. sezon için yenilenmiştir. İkinci sezon prömiyerini 4 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirmiş ve gösterimi devam etmektedir.

Dizide Téa Leoni Dışişleri Bakanı Elizabeth "Bess" Adams McCord olarak karşımıza çıkıyor. Öncesinde bir CIA ajanı olan Elizabeth uzun süredir Virginia Üniversitesi'nde öğretmenlik yapmaktadır. Dışişleri Bakanı Vincent Marsh'ın bir uçak kazasında hayatını kaybetmesinin ardından eski patronu Conrad Dalton tarafından onun yerine getirilmiştir. Sık sık ABD Başkanı Russell Jackson ile çatışmalar yaşamaktadır. Bir yanda stresli ve sorumluluk gerektiren yeni görevine adapte olurken diğer yandan da ailesini bir arada tutmaya çalışacaktır. Dizi, onun profesyonel ve kişisel hayatını anlatmaktadır.

Bu Yazı Toplam 2715 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM