Facebookta Paylaş Tweetle

Once Upon a Time Konusu - Tanıtım (Dizi 2011)

Tarih
03 Oca 2016
Yazar

Once Upon a Time Konusu - Tanıtım (Dizi 2011)

Once Upon a Time masal temalı konusu ile izleyicilerin beğenisini toplamış, 5 sezondur devam eden ABC kanalının fantezi, macera türündeki dizilerinden biridir.

Dizi, Lost'un yaratıcıları Edward Kitsis ve Adam Horowitz ikilisi tarafından oluşturulmuştur. İkili ile birlikte Steve Pearlman, David H. Goodman ve Andrew Chambliss dizide yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

ABC Studios ve Kitsis/Horowitz şirketleri tarafından üretimi yapılan dizinin yapımcıları Damon Lindelof, Christine Boylan, Robert Hull, Kalinda Vazquez, Jane Espenson, Daniel T. Thomsen, Brian Wankum, Kathy Gilroy, Ian Goldberg, Liz Tigelaar, Samantha Thomas ve Jerome Schwartz olarak sıralanmaktadır.

Çekimleri İngiliz Kolombiyası Steveston ve Vancouver bölgesinde yapılan dizinin bölümleri ortalama 43 dakika sürmektedir.

Dizinin önemli karakter oyuncuları Ginnifer Goodwin (Big Love), Jennifer Morrison (House, How I Met Your Mother), Lana Parrilla (24, Miami Medical), Josh Dallas, Jared S. Gilmore (Mad Men), Raphael Sbarge (Murder in the First), Jamie Dornan (The Fall), Robert Carlyle (Stargate Universe), Eion Bailey, Emilie de Ravin (Lost), Meghan Ory (Intelligence), Colin O'Donoghue (The Clinic), Michael Raymond-James (True Blood), Michael Socha (Being Human), Rebecca Mader (Lost) ve Sean Maguire şeklinde sıralanır.

Tüm sezonları 22'şer bölümden oluşan dizi ilk kez 23 Ekim 2011 tarihinde gösterime sunulmuştur. Genel olarak olumlu eleştiriler alan dizinin izlenme oranlarıda iyi derecededir. 27 Eylül 2015 tarihinde 5. sezon prömiyerini yapmış ve gösterimi devam etmektedir.

Emma Swan (Jennifer Morrison) henüz küçük bir bebekken ailesi tarafından terk edilmiştir. Kendisi de yıllar önce küçük oğlunu terk etmiştir. Yıllar sonra 28 yaşına geldiğinde 10 yaşına gelen oğlu Henry (Jared S. Gilmore) onu bulur ve Emma'nın hayatı tamamen değişir. Henry bildiği tüm gerçekleri annesine anlatır. Emma aslında Pamuk Prenses ve Prensin kızıdır ve onu kötü kalpli kraliçe Regina'nın (Lana Parrilla) lanetinden korumak için ailesi Masallar Diyarı'ndan göndermek zorunda kalmıştır. Emma bu sözlere pek itibar etmez ve Henry'nin sorunlu bir çocuk olduğunu düşünerek onu yaşadığı yer olan Storybrooke'ye götürür. Oğlundan kopamayan Emma bir süre kasabada kalmaya karar verir. Kasabanın sırlarla kaplı olduğunu ve esrarengiz olaylar döndüğünü sezinler. Emma geçmişi adına büyük bir savaşa girer.

Bu Yazı Toplam 4108 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM