Facebookta Paylaş Tweetle

Luke Cage Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Tarih
04 Oca 2016
Yazar

Luke Cage Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Marvel çizgi roman serisinden uyarlanan 'Luke Cage' 2016 yılı içerisinde gösterimi planlanan Netflix'in aksiyon, macera ve süper kahraman temalı dizilerinden biridir.

Archie Goodwin ve John Romita Sr. tarafından yaratılan karakter "Carl Lucas" veya "Power Man" olarakta bilinir.

Dizinin senaryosu ve geliştirmesi Cheo Hodari Coker tarafından yapılmaktadır. Yönetici yapımcı olarak Coker ile birlikte Jeph Loeb'de hizmet vermektedir. Üretimi ise Marvel Television ve ABC Studios şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Dizinin başrolünde Jessica Jones, Agent X, The Good Wife ve Ringer dizileri ile bilinen Amerikalı aktör Mike Colter rol almaktadır. Ayrıca kadroda Mahershala Ali (Threat Matrix, The 4400, House of Cards), Altın Küre ödüllü oyuncu Alfre Woodard (State of Affairs), Simone Missick, Theo Rossi (Sons of Anarchy), Frank Whaley ve Sônia Braga rol almaktadır.

2013 Yılı sonlarına doğru ortaya atılan dizinin senaryosu 2014 yılında geliştirilmeye başlandı. Karakter ilk kez geçtiğimiz yıl yayınlanan Jessica Jones dizisinde yinelenen rolü ile kendisini gösterdi. Çekimlerine ise 2015 Eylül ayında New York'ta başlandı.

13 Bölüm olarak planlanan dizinin ilk sezona ait tüm bölümleri bu yıl içerisinde gösterime girecek.

Sabote edilen bir deney sonucunda yaralanmayan bir cilde ve süper güçlere kavuşan Luke Cage (Mike Colter) Harlem'de hayatını yeniden kurmaya çalışan eski bir suçludur. Ancak yakın bir zamanda geçmişi ile yüzleşecek, şehrin merkezinde amansız bir savaşın içinde kendini bulacaktır.

Luke Cage Kimdir?

  • Dikkat Spoiler! (Okumak isterseniz tıklayınız)

 

Bu Yazı Toplam 5071 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM