Facebookta Paylaş Tweetle

Arrow Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Tarih
06 Oca 2016
Yazar

Arrow Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Konusu DC Comics çizgi romanından uyarlanan süper kahraman temalı aksiyon, bilim kurgu dizisi 'Arrow' The CW kanalının dizilerinden biridir.

Dizinin senaryo ve geliştirmesi Greg Berlanti, Marc Guggenheim ve Andrew Kreisberg tarafından yapılmaktadır. Üçlü ile birlikte David Nutter (pilot), Sarah Schechter ve Wendy Mericle dizide yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Üretimi Bonanza Productions, Berlanti Productions, DC Entertainment ve Warner Bros. Television şirketleri tarafından yapılan dizinin bölümleri ortalama 40-43 dakika sürmektedir.

Yapımcılığını ise J. P. Finn, Wendy Mericle, Todd Pittson, Ben Sokolowski, Keto Shimizu ve Glen Winter üstlenmektedir.

Oyuncu kadrosunda rol alan isimler Stephen Amell (Private Practice, Hung), Katie Cassidy (Gossip Girl, Supernatural), Colin Donnell (The Affair, Chicago Med), David Ramsey (Blue Bloods, Dexter), Willa Holland (The O.C.), Susanna Thompson (Kings), Paul Blackthorne (The River, 24), Emily Bett Rickards, Colton Haynes (Teen Wolf), Manu Bennett (Spartacus) ve John Barrowman (Doctor Who) olarak sıralanmaktadır.

Sezonları 23 bölümden oluşan dizi ilk kez 10 Ekim 2012 tarihinde gösterime girmiştir. 4. Sezonu devam etmekte olan dizi sezon arasına girmiş ve 20 Ocak 2016 tarihinde yeni bölümü ile gösterisine devam edecektir.

Starling şehrinin milyarder çapkını Oliver Queen (Stephen Amell), kendisinin de içinde olduğu bir yatta babası Robert Queen ve sevgilisi Laurel Lance'in (Katie Cassidy) kızkardeşi Sara Lance'i (Caity Lotz) korkunç bir deniz kazasında kaybeder.

Babasının ölmeden önce Oliver'den son bir isteği vardır. Bazı sırları paylaşarak, kendisinin de dahil olduğu bir kara listeyi Oliver'e uzatarak Starling şehrini bu kötü adamlardan temizlemesi gerektiğini söyler.

Oliver 5 yıl boyunca düşman bir adada mahsur kalır. Hayatta kalma ve geri dönüş savaşı verir. Herkes onun yattakilerle birlikte öldüğünü zannederken 5 yıl sonra Büyük Okyanus'un ortasındaki tropik bir adada bulunur. Yeni kimliğini deşifre etmeden gündüzleri normal bir işadamı, geceleri kanunsuz bir kahramana dönüşerek listedekileri tek tek avlamaya başlar. Aynı zamanda suçluların kabusu haline gelir. İşlettiği gece kulübünü kamuflaj olarak kullanarak, kendisine sağlam bir ekip oluşturur. Kullandığı yöntemler Starling Polis Teşkilatı tarafından da aranan bir suçlu haline dönüşmesini sağlar.

Arrow ile ilgili inceleme yazımıza buradan ulaşabilirsiniz ►

Bu Yazı Toplam 3870 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM