Facebookta Paylaş Tweetle

Silicon Valley Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Tarih
08 Oca 2016
Yazar

Silicon Valley Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

'Silicon Valley' komedi tarzındaki konusu ile HBO kanalının yakında 3. sezon gösterimi yapılacak dizilerinden biridir.

"The Goode Family" animasyon serisinin yaratıcısı Mike Judge, John Altschuler ve Dave Krinsky tarafından yaratılan dizide üçlü ile birlikte Alec Berg, Michael Rotenberg ve Tom Lassally yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Jim Kleverweis ise yapımcı olarak görev almaktadır.

Üretimi Judgemental Films, Altschuler Krinsky Works, Alec Berg Inc., 3 Arts Entertainment ve HBO Entertainment şirketleri tarafından yapılan dizinin bölümleri ortalama 28-30 dakika sürmektedir.

Dizinin oyuncu kadrosundaki isimler Thomas Middleditch, T. J. Miller, Josh Brener, Martin Starr (Party Down), Kumail Nanjiani (Franklin & Bash), Christopher Evan Welch (Rubicon), Amanda Crew (Whistler), Zach Woods (The Office), Matt Ross (Big Love), Suzanne Cryer ve Jimmy O. Yang olarak sıralanıyor.

6 Nisan 2014 tarihinde gösterime giren dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşmaktadır. İkinci sezon için yenilenen dizi 12 Nisan-14 Haziran 2015 tarihleri arasında yayınlanmış ve sezonu 10 bölüm ile kapatmıştır. Eleştirmenler tarafından olumlu notlar alan dizi 10 bölümlük üçüncü sezon için tekrar yenilenmiştir. Üçüncü sezon prömiyer tarihi 24 Nisan 2016 olarak açıklanmıştır.

Dizi 1980′lerin sonlarında geçmekte ve Amerikanın yüksek teknoloji üreten firma ve yazılımcılarının bulunduğu, Silikon Vadisi olarak adlandırılan "San Jose" bölgesinde çalışan bir bilgisayar programcısının yaşadıkları konu edilmektedir. Dizide asosyal bir bilgisayar programcısı Richard Hendrisk (Thomas Middleditch) ve aynı meslekten 5 arkadaşının hikayesi anlatılmaktadır. Kara mizah türünde çekilen yapımda, teknoloji dünyası eğlenceli bir şekilde anlatılmaktadır. Yeni bir teknoloji geliştirmek isteyen insanların hangi aşamadan geçmeleri gerektiği, başarıyı yakalamak ve daimi başarıyı sürdürebilmek için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği izleyicilere gösterilmektedir.

Bu Yazı Toplam 3942 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM