Facebookta Paylaş Tweetle

Veep Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Tarih
08 Oca 2016
Yazar

Veep Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Armando Iannucci tarafından oluşturulan 'Veep' konusu komedi, siyasi taşlama türünde olan HBO kanalının 5. sezon onayını alarak yoluna devam eden dizilerinden biridir.

BAFTA ödüllü İskoç yazar Iannucci ile birlikte Christopher Godsick, Frank Rich, Chris Addison, Simon Blackwell, Tony Roche, Julia Louis-Dreyfus, Stephanie Laing ve David Mandel yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Üretimi Dundee Productions tarafından yapılmakta, bölümleri ortalama 26-30 dakika sürmektedir.

Başrolünü Altın Küre, Emmy ve çeşitli dallarda ödüller alan, "The New Adventures of Old Christine, Seinfeld, Saturday Night Live" gibi diziler ile bilinen Julia Louis-Dreyfus paylaşmaktadır. Kadrodaki diğer oyuncular Anna Chlumsky (Hannibal), Emmy ödüllü oyuncu Tony Hale (Chuck), Reid Scott (My Boys), Timothy Simons, Matt Walsh, Sufe Bradshaw, Kevin Dunn (True Detective), Gary Cole (Suits) ve Sam Richardson şeklinde sıralanmaktadır.

22 Nisan 2012 tarihinde çıkış yapan dizi toplam 4 sezon/38 bölüm yayınlanmıştır. 10 Bölümden oluşacak 5. sezon için yenilenmiş, prömiyer tarihi 24 Nisan 2016 olarak açıklanmıştır.

Eleştirmenler tarafından da övgüler alan dizi Julia Louis-Dreyfus'a üst üste 4 kez "Komedi Dizisi En İyi Kadın Oyuncu" dalında Emmy ödülü kazandırmıştır. Ayrıca Tony Hale'de "Komedi Dizisi En İyi Yardımcı Aktör" dalında 2013 yılında Emmy ödülüne layık görülmüştür. Anna Chlumsky de "Komedi Dizisi En İyi Yardımcı Aktris" olarak aday gösterilmiş ancak eli boş dönmüştür.

Eski Maryland senatörü Selina Meyer (Julia Louis-Dreyfus) başkanlık yarışını rakibine kaptırsa da başkan yardımcısı (Vice President) görevine getirilir. Selina Meyer, beceriksiz, güçsüz ama hırslı bir karaktere sahiptir. Bulunduğu mevkinin umduğu gibi çıkmaması, Beyaz Saray tarafından sürekli önünün kesilmesi, görevi ile ilgili herkesten sürekli uyarı alması ekseninde gelişen olaylar konu edilmektedir.

Bu Yazı Toplam 3096 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM