Facebookta Paylaş Tweetle

Jericho Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Tarih
08 Oca 2016
Yazar

Jericho Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

'Jericho' dram türündeki konusu ile Steve Thompson tarafından oluşturulan ve yazılan ITV kanalının yeni dizilerinden biridir.

Yönetmenliğini Paul Whittington'ın yaptığı dizide Kate Bartlett yönetici yapımcı, Lisa Osborne yapımcı olarak hizmet vermektedir.

İlk sezonu 7 bölüm olarak planlanan dizinin üretimi ITV Studios Global Entertainment tarafından yapılmaktadır.

Başrollerinde Jessica Raine (Call the Midwife), Hans Matheson (The Tudors), Clarke Peters (Person of Interest), Dean Andrews (Life on Mars), Lorraine Ashbourne, Amy James-Kelly, Daniel Rigby (Lilies) ve Jeany Spark rol almaktadır.

Bir döneme damgasını vuran, 2006-2008 yılları arasında yayınlanan ve iptal edilerek hayranlarını üzen CBS kanalının efsane "Jericho" dizisi ile isim benzerlikleri olsa da konusu farklıdır. O dizinin devamı niteliğinde değildir.

Dizi 1870'li yıllarda, Jericho isimli kurgusal bir şehrin Yorkshire Dales isimli gecekondu mahallesinde geçer. Geçmişin vahşi yaşantısı ile geleceğin medeniyeti arasında geçiş yapan, gelişim için kendilerine yeni yaşam alanları inşa eden, hayatlarını bir viyadüğün inşasına adamış bir topluluğu merkezine alır.

Bu Yazı Toplam 4415 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM