Facebookta Paylaş Tweetle

Bosch Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Tarih
08 Oca 2016
Yazar

Bosch Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Dedektif, dram türündeki konusu ile Amazon Prime kanalında gösterilen 'Bosch' Amerikan yapımı dizilerden biridir.

Michael Connelly'ın üç romanından ilham alınarak oluşturulan dizinin senaryosu ve geliştirmesi Eric Overmyer (Law & Order, The Wire) tarafından yapıldı.

Amazon Studios tarafından üretilmekte, yönetmen koltuğunda Mr. Robot, The Wire gibi filmlerinde çekimlerini yapan Jim McKay oturmaktadır.

Başrolünde "Sons of Anarchy, The Good Wife, The Last Ship" gibi dizilerden de hatırlayacağınız Titus Welliver rol almaktadır. Ayrıca kadroda Jamie Hector (The Wire), Amy Aquino (Glee), Lance Reddick (The Wire, Fringe, Oz), Annie Wersching (24), Sarah Clarke (24) ve Jason Gedrick (Dexter) gibi oyunculukları ile öne çıkmayı başarmış önemli isimler bulunmaktadır.

İlk kez 6 Şubat 2014 tarihinde pilot bölümü ile çıkış yapan dizi kanal tarafından 10 bölümlük sipariş almış, 13 Şubat 2015 tarihinde tüm bölümleri serbest bırakılmıştır.

Eleştirmenler tarafından da olumlu dereceler elde etmiş 2. sezon için yenilenmiştir. 2. Sezonun önümüzdeki aylarda yayınlanması beklenmektedir.

Dizi, günümüzden 2 yıl öncesinde yaşanan bir flash-back senaryosu ile başlamaktadır. Los Angeles Polis Departmanı Dedektifi Harry Bosch (Titus Welliver) ortağı Dedektif Jerry Edgar (Jamie Hector) ile birlikte bir şüpheliyi takip eder. Köşeye sıkıştırdığı şüpheli bir anda ona silahını doğrultunca Bosch ani refleksle şüpheliyi öldürür. Şüphelinin ölümünden sonra ailesi Bosch'a dava açar ve yargılanma sürecinin yaşandığı günümüze gelir.

Bu Yazı Toplam 2968 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM