Facebookta Paylaş Tweetle

Broadchurch Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Tarih
09 Oca 2016
Yazar

Broadchurch Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Suç draması türündeki konusu ile 'Broadchurch' Chris Chibnall tarafından yaratılan ITV kanalının dizilerinden biridir.

Senaryosu da "Doctor Who" ve  "Law & Order: UK" gibi dizilere yazarlık yapmış Chris Chibnall ve Louise Fox tarafından kaleme alınmıştır. Yönetmenliği yine "Doctor Who" dizisinin de çekimlerini yapan James Strong ve Euros Lyn tarafından yapılmaktadır. Yapımcılığını Richard Stokes'in yaptığı dizide ayrıca Jane Featherstone yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Dizinin üretimi Kudos Film and Television, Shine Group ve Imaginary Friends şirketleri tarafından yapılmakta, bölümleri ortalama 44-50 dakika sürmektedir.

Doctor Who dizisinin onuncu doktoru olarak tanınan David Tennant ve Olivia Colman'ın (Rev.) başrolünü paylaştığı dizide ayrıca Jodie Whittaker (Wired), Andrew Buchan (The Fixer), Jonathan Bailey (Leonardo), Carolyn Pickles (Emmerdale), Matthew Gravelle, Arthur Darvill (Little Dorrit), Adam Wilson, Joe Sims, Charlotte Beaumont, Simone McAullay (Blue Heelers), Tanya Franks ve Pauline Quirke rol almaktadır.

İlk kez 4 Mart 2013 tarihinde çıkış yapan dizi sezonu 8 bölümle kapatmış, ardından 8 bölümlük 2. sezon için yenilenmiştir. İkinci sezon finalinin ardından eleştirmenlerce övgüler alan ve bölümleri ortalama 9-10 milyon izlenme oranları yakalayan dizi 3. sezon onayı almayı da başarmıştır.

Küçük bir sahil kasabası olan "Broadchurch " Danny isimli 11 yaşındaki bir çocuğun öldürülmesinin ardından tüm dikkatleri üzerine çeker. O güne kadar önemsiz bir kaç vakanın yaşandığı kasaba bir anda tüm medyanın ilgi odağı olur. Yaşanan olaydan dolayı aileler etkilenir ve çocukları için endişe etmeye başlar. Dedektif Alec Hardy (David Tennant) ve kasabayı iyi tanıyan yardımcısı Ellie Miller (Olivia Colman') katili yakalamak için kapsamlı bir soruşturma başlatır.

Bu Yazı Toplam 2635 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM