Facebookta Paylaş Tweetle

Close to the Enemy Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2016)

Tarih
09 Oca 2016
Yazar

Close to the Enemy Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2016)

Stephen Poliakoff tarafından yönetilen ve senaryosu kaleme alınan 'Close to the Enemy' yedi bölümlük mini dizi olarak planlanan ve bu yıl içerisinde BBC Two kanalında gösterime girecek olan bir İngiliz dönem draması dizilerinden biridir.

Dizinin gösterimi Amerika'da Starz kanalında yapılacaktır.

Little Island Productions, All3Media International ve Endor Productions şirketleri tarafından üretilen dizinin yapımcılığını Helen Flint üstlenmektedir.

Dizinin oyuncu kadrosu Jim Sturgess (One Day, The Way Back), Freddie Highmore (Bates Motel), Charlotte Riley (Peaky Blinders, World Without End), Phoebe Fox (Woman in Black 2), Alfred Molina (Law & Order: LA), Lindsay Duncan (Rome), Alfie Allen (Game of Thrones), Angela Bassett (American Horror Story), August Diehl (Inglourious Basterds, The Counterfeiters) ve Robert Glenister (Hustle) olarak açıklanmıştır.

İkinci Dünya Savaşı sonrası İngiliz istihbarat subayı Yüzbaşı Callum Ferguson'ın (Jim Sturgess) son görevi, esir aldıkları Alman bilim adamı Dieter Koehler'i (August Diehl) acilen jet motorunu geliştirmeye ikna etmektir. Soğuk savaşın yaşandığı ve gizli çalışmaların yapıldığı o dönemde ileri teknolojiyi kullanmak ve bir an önce silahlı kuvvetler için uygun hale getirmek oldukça önemlidir. Callum, Dieter'i İngilizler için çalışmaya ikna etmek için alışılmışın dışında yöntemler kullanır. Sonunda iki adam arasında bir dostluk gelişse de, yakında yaşanacak gerginlikler ile işin asıl yüzünün göründüğü gibi olmadığı anlaşılacaktır.

Freddie Highmore ise Callum'un savaşın sonuçlarından psikolojik olarak etkilenen ve travma geçiren küçük kardeşi Victor Ferguson olarak dizide rol alacaktır.

Bu Yazı Toplam 2505 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM