Facebookta Paylaş Tweetle

Crime Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Tarih
10 Oca 2016
Yazar

Crime Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

'Crime' konusu dram türünde olan ve 8 bölümden oluşacak HBO kanalının 2016 yılı içerisinde gösterimi beklenen mini dizilerinden biridir.

2008-2009 yılları arasında BBC One kanalında yayınlanan ve Peter Moffat tarafından yazılan "Criminal Justice" dizisinden uyarlanmıştır. HBO kanalına uyarlaması ve senaryo geliştirmesi Richard Price tarafından yapılmıştır.

Üretimi HBO, BBC Worldwide ve Film Rites tarafından yapılan dizide Richard Price ile birlikte  Steven Zaillian, Peter Moffat, Jane Tranter ve Garrett Basch yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Dizinin oyuncu kadrosu "Transformers" film serisi ile bilinen Emmy ve Altın Küre ödüllü aktör John Turturro, Riz Ahmed (Nightcrawler), Frank L. Ridley (Orange is the New Black), Bill Camp, Peyman Moaadi (A Separation), Poorna Jagannathan (House Of Cards), Glenne Headly (Parks and Recreation), "The Heartbreak Kid" filmi ile Oscar ve Altın Küre'ye aday gösterilmiş Jeannie Berlin, Amara Karan (The Bill), Michael K. Williams (The Wire, Boardwalk Empire), Jeff Wincott, Ariya Ghahramani, Syam Lafi ve JD Williams (Oz, The Wire) olarak açıklanmıştır.

New York'ta yaşanan bir suç hikayesini konu alan dizide John Turturro "Jack Stone" isimli bir avukatı canlandırmaktadır. Jack Stone, New York'un batı yakasında bir kızı öldürmekle suçlanan ve olayla ilgili hiçbir şey hatırlamayan Pakistan'lı Nasir Khan (Riz Ahmed) isimli bir adamın davasını üstlenecektir. 

Michael K. Williams ise Rikers Island sınırları içinde söz sahibi çetenin başı Freddy olarak karşımıza çıkacak. Jeannie Berlin'i ise müebbet hapis ile yargılanan Nasir'in davasına atanan dedektif Helen olarak izleyeceğiz.

Not: Dizinin ismi "The Night Of" olarak değiştirilmiştir.

Dizi ile ilgili diğer yazımıza buradan ulaşabilirsiniz ►

Bu Yazı Toplam 2224 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM