Facebookta Paylaş Tweetle

The X-Files Geri Dönüyor!

Tarih
03 Nis 2015
Yazar

The X-Files Geri Dönüyor!

Televizyon tarihinin unutulmaz dizilerinden The X-Files ekranlara geri dönüyor! The X-Files 13 yıl önce ekranlara hayranlarını üzerek veda etmişti.

Büyük bir izleyici kitlesine sahip dizi o kadar sevilmişti ki 1998 yılında 5. sezon sonunda The X-Files - Fight The Future adlı sinema filmi de çekilmişti.

Chris Carter'in yarattığı dizi 1993-2002 yılları arasında FOX kanalında tam 9 sezon 202 bölüm gösterilmiştir. 10 Aralık 2007 tarihinde The X-Files: I Want to Believe isimli 2. filminin çekimleri yapılmıştır. Bitişinin üstünden 13 yıl sonra FOX kanalı yetkilileri Dana Walden ve Gary Newman efsanevi dizinin ekranlara geri döneceğini duyurdu.

Ülkemizde de ilk olarak TGRT kanalında (sadece 6 sezon), sonrasında CNBC-E kanalında (tüm sezonlar) yayınlanan dizi ilgi ile takip edilmiştir. David Duchovny ve Gillian Anderson'un başrollerini paylaştığı dizide 9. sezon David Duchovny diziden ayrılmış yerine Robert Patrick dahil olmuştur. En çok izlenen diziler listesine adını yazdıran X Files (Gizli Dosyalar) birçok ödüle aday gösterilmiş Emmy ve Altın Küre gibi prestijli ödüllere sahip olmuştur.

Dizide esrarengiz ve paranormal olayları çözmeye çalışan Fox Mulder (David Duchovny) ve Dana Scully (Gillian Anderson) isimli iki FBI ajanının maceraları konu alınmaktadır.

Dizinin yapımcısı Chris Carter dizinin çekimleri için kolları sıvadı. Bu yaz çekimlerine başlanacak olan dizinin 10. sezonu sadece 6 bölümden oluşacak. FBI ajanları Fox Mulder ve Dana Scully da kimin canlandıracağı kesinleşti. Unutulmayan karakterler David Duchovny ve Gillian Anderson yeni maceralarıyla birkez daha hayranlarının karşısında olacak.

X-Files yeni bölümleri ile 24 Ocak 2016 tarihinde Fox kanalında yayınlanacak.

Bu Yazı Toplam 2004 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM