Facebookta Paylaş Tweetle

Penny Dreadful Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Tarih
13 Oca 2016
Yazar

Penny Dreadful Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

'Penny Dreadful' korku ve dram türündeki konusu ile Showtime kanalında gösterimi yapılan dizilerden biridir.

John Logan tarafından oluşturulan ve senaryosu kaleme alınan dizide Logan ile birlikte Sam Mendes ve Pippa Harris yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Dizinin üretimi Desert Wolf Productions ve Neal Street Productions şirketleri tarafından yapılmaktadır. Bölümleri ortalama 47-60 dakika süren dizide James Flynn ve Morgan O'Sullivan yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Oyuncu kadrosundaki isimler Reeve Carney, Timothy Dalton, Eva Green (Camelot), Rory Kinnear, Billie Piper (Doctor Who), Danny Sapani, Harry Treadaway, Josh Hartnett, Helen McCrory ve Simon Russell Beale olarak sıralanmaktadır.

İngiliz-Amerikan ortak yapımı olan dizinin İngiltere'de gösterimi Sky Atlantic kanalında yapılmaktadır.

İlk kez 11 Mayıs 2014 tarihinde çıkış yapan dizi sezonu 8 bölüm ile kapamıştır. İlk sezonu eleştirmenler tarafından olumlu notlar almış 10 bölümlük 2. sezon için yenilenmiştir. İkinci sezonu da beğeniler alan dizi 9 bölümden oluşacak 3. sezon onayını almış ve prömiyer tarihi 1 Mayıs 2016 olarak açıklanmıştır.

Korku, gerilim, dram türündeki konusu ile Dr. Frankenstein, Dracula, Dorian Gray ve bunun gibi korku ile beslenmiş edebiyatın ünlü ve korkunç karakterlerini bir araya getirmektedir. 19 yüzyıl Viktorya dönemi Londra'sında geçen dizide bol bol korku ve gerilim sahnesi yer alıyor. Ana konu ise şimdilik kızını arayan bir baba üzerine kurulmuş durumda. Doğaüstü ve esrarengiz olayları seviyorsanız dizi zevkinize uygun olabilir. 

Bu Yazı Toplam 11052 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM